24hod.sk    Šport    Futbal

13. októbra 2005

Česi majú barážovú istotu

Českí futbalisti zvíťazili vo svojom poslednom vystúpení kvalifikácie MS 2006 nad Fínskom 3:0 a vďaka trojbodovému zisku sa v tabuľke 1. skupiny posunuli pred Rumunsko.

Zverenci trénera Karla Brücknera mali pred zápasom v Helsinkách nôž na krku, no víťazstvom si napokon vybojovali účasť v baráži.
Už v 6. minúte vlial istotu na kopačky českého tímu Jun, ktorý si nabehol na Šmicerov center a strelou z uhla prekonal súperovho brankára. V prvom polčase Česi viackrát pohrozili v šestnástke hostiteľov, no šance Rosického, Poborského a Šmicera ostali nevyužité. V 51. minúte pridal upokojujúci gól Rosický, ktorého strela z 21 metrov nechala Jääskeläinena iba v role štatistu. O sedem minút neskôr zvýšil na 3:0 strelou spoza šestnástky Heinz.