Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. novembra 2021

Českého prezidenta Miloša Zemana zaviezli opäť do nemocnice, mal pozitívny test na koronavírusČeský prezident Miloš Zeman mal pozitívny test na koronavírus. Informáciu vo vyhlásení potvrdil jeho hovorca Jiří Ovčáček. V spolupráci s jeho ošetrujúcim lekárom ...Zdieľať
87056 676x416 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman mal pozitívny test na koronavírus. Informáciu vo vyhlásení potvrdil jeho hovorca Jiří Ovčáček. V spolupráci s jeho ošetrujúcim lekárom Miroslavom Zavoralom preto rozhodli o prevoze naspäť do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe za účelom riešenia tejto situácie, uviedol.


Z nemocnice pritom Zeman odišiel len dnes ráno, aj keď mu lekári odporučili pokračovanie hospitalizácie. Zemana previezli na zámok v Lánoch, kde sa o neho mala starať opatrovateľská služba Senior Home Group. V rámci štandardov poskytovateľa služby prezident popoludní absolvoval test na prítomnosť ochorenia COVID-19 a ten bol pozitívny, oznámil Ovčáček.

Nemôžem potvrdiť, že má ochorenie. Som viazaný lekárskym tajomstvom. Môžem ale potvrdiť, že dochádza k prevozu pána prezidenta do ÚVN,“ potvrdil lekár Boris Šťastný z vedenia firmy Senior Home Group, ktorá sa mala o Zemana starať v jeho sídle v Lánoch.

Prezidentov program bude počas liečby COVID-19 pozastavený, doplnil hovorca. Zeman v piatok plánoval vymenovať Petra Fialu (ODS) za premiéra a potom si mal pozývať jednotlivých kandidátov na ministrov.

Zemana hospitalizovali 10. októbra pre zhoršenie jeho chronického ochorenia. Pôvodne ležal na klinike intenzívnej medicíny ÚVN a minulý týždeň ho preložili z rehabilitačného oddelenia na lôžko dlhodobej starostlivosti. Prezident nedávno dostal tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19.


Zdroj: Webnoviny.sk - Českého prezidenta Miloša Zemana zaviezli opäť do nemocnice, mal pozitívny test na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britskí maloobchodníci zvýšili ceny najrýchlejším tempom od roku 1990
<< predchádzajúci článok
Havária autobusu v Bulharsku bola s najväčšou pravdepodobnosťou ľudská chyba