12. septembra 2015

Chelsea prehrala v Evertone. Mourinho: Všetko ide proti nám

Na snímke vľavo útočník Evertonu Steven Naismith oslavuje svoj gól, vpravo jeho spoluhráč John Stones v zápase 5. kola anglickej futbalovej Premier league FC Everton Chelsea Londýn v Liverpoole 12. septembra 2015. Foto: TASR/AP
Londýn 12. septembra (TASR) - Futbalisti Evertonu zvíťazili v sobotňajšom zápase 5. kola anglickej Premier League nad FC Chelsea 3:1. Hrdinom zápasu sa stal Steven Naismith, ktorý sa blysol hetrikom. Pre úradujúcich šampiónov to bola tretia prehra z piatich zápasov novej sezóny.

Naismith sa dostal na ihrisko v priebehu prvého polčasu, keď vystriedal zraneného Muhameda Bešiča. Skóre otvoril po ôsmich minútach pobytu na ihrisku, druhý gól pridal v 22. minúte. Zaskočení hostia znížili krátko pred prestávkou po presnom zásahu Nemanju Matiča.

Po zmene strán si Chelsea v snahe vyrovnať vytvorila veľký tlak, ale defenzívu Evertonu nedokázala prekonať. Klincom do rakvy pre hostí bol tretí gól Naismitha, ktorý padol po rýchlom protiútoku v 82. minúte. "Víťazstvo sme si zaslúžili. Hrali sme kompaktne a v útoku sme boli efektívnejší ako súper. Steven odohral skvelý zápas, jeho góly sme potrebovali," žiaril spokojnosťou tréner domácich Roberto Martinez.

Chelsea pokračuje v nepresvedčivom vstupe do nového ročníka, keď po piatich zápasoch má na svojom konte iba štyri body. Taký zlý začiatok sezóny mali Londýnčania naposledy v roku 1986. Ich tréner Jose Mourinho uviedol, že výsledok je pre jeho tím príliš krutý. "Nezaslúžili sme si dostať tri góly a nezaslúžili sme si ani prehrať. V tejto sezóne ide všetko proti nám. Opäť sme len útočili a útočili, súper zrazu pohrozí z protiútoku a je z toho gól. Sezóna je však len na začiatku, musíme to zlomiť," povedal Mourinho do kamier televízie BT Sport.

Stopercentnú bilanciu si v novom ročníku udržal Manchester City. Líder tabuľky rozhodol o svojom víťazstve na ihrisku Crystal Palace až v závere, keď v nadstavenom čase druhého polčasu skóroval 18-ročný nigérijský útočník Kelechi Iheanacho. Zverenci trénera Manuela Pellegriniho vedú súťaž s plným počtom 15 bodov a skóre 11:0.

Úlohu favorita potvrdil londýnsky Arsenal, ktorý zásluhou gólov Thea Walcotta a Oliviera Girouda zdolal Stoke City 2:0. Prvé víťazstvo v sezóne dosiahol nováčik z Watfordu. Na štadióne Vicarage Road si poradil so Swansea City 1:0 aj napriek tomu, že záverečnú polhodinu dohrával bez vylúčeného Behramiho.

Na snímke portugalský tréner FC Chelsea José Mourinho v zápase 5. kola anglickej futbalovej Premier league FC Everton - FC Chelsea v Liverpoole 12. septembra 2015. Foto: TASR/AP