17. februára 2006

Chicago a Phoenix v zámorskej NBA doma zvalcovali súperov

V posledných dvoch dueloch zámorskej NBA pred All-star prestávkou sa vo štvrtok zrodili dve vysoké víťazstva domácich celkov. Phoenix pripravil Houstonu najhoršiu prehru v tejto sezóne, keď po troch ...

NEW YORK 17. februára (WN/SITA) - V posledných dvoch dueloch zámorskej NBA pred All-star prestávkou sa vo štvrtok zrodili dve vysoké víťazstva domácich celkov. Phoenix pripravil Houstonu najhoršiu prehru v tejto sezóne, keď po troch štvrtinách viedol už o 45 bodov (98:53), no Rockets dokázali v poslednej časti aspoň znížiť na konečných 75:109. Suns predvádzali v zápase výbornú defenzívu, 75 bodov je zatiaľ najmenej, koľko dovolili svojim súperom v tejto sezóne nastrieľať. Phoenix ešte nikdy v histórii neprehral, keď sa jeho oponent nedostal cez 80 bodov (57 - 0). „Dnes sme nepredviedli nič. Keď podáte takýto slabý výkon, môžete dosiahnuť iba takýto slabý výsledok,“ povedal po stretnutí nahnevaný tréner Houstonu Jeff Van Gundy. „Dnes sme nemali dostatok energie. Bol to pre nás škaredý pád na zem,“ pridal sa k Van Gundymu jeho zverenec Tracy McGrady. Domáci krídelník Shawn Marion dosiahol už svoje 40. double-double v sezóne (16 bodov, 12 doskokov) a je najlepší v tomto ukazovateli v lige.

Rozohrávač Chicaga Ben Gordon našiel proti Philadelphii opäť streleckú formu a pomohol tak svojmu tímu k výhre 117:84. „Myslím, že začínam podávať vyrovnanejšie výkony. To je pre mňa dôležité a dúfam, že v tom budem pokračovať. Verím, že to dokážem,“ povedal „druhoročiak“ Gordon. Hviezda hostí Alan Iverson zaznamenal iba 18 bodov a vôbec sa neteší na All-star pauzu. „Po takejto prehre prichádza prestávka v najnevhodnejšom čase. Radšej by som tento duel čo najskôr odčinil priamo na palubovke,“ povedal nespokojný Iverson.

Chicago - Philadelphia 117:84

Najviac bodov: Gordon 21, Hinrich 18, M. Allen a Nocioni po 16 - Iverson 18, Webber 14, Salmons 13, štvrtiny: 38:22, 19:24, 35:16, 25:22, 21 962 divákov

Phoenix - Houston 109:75

Najviac bodov: Nash 21, Marion 16 (12 doskokov), House 16 - S. Swift 13, McGrady a Head po 10, štvrtiny: 31:18, 32:13, 35:22, 11:22, 18 327 divákov

FOTO : SITA/AP