07. apríla 2009

Cibulková v Ponte Vedra Beach hladko do 2. kola

Slovenská tenistka Dominika Cibulková úspešne vstúpila do turnaja WTA Tour MPS Group Championships v americkom Ponte Vedra Beach na Floride (dotácia 220 000 USD, zelená antuka vonku). Tretia ...

PONTE VEDRA BEACH 7. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková úspešne vstúpila do turnaja WTA Tour MPS Group Championships v americkom Ponte Vedra Beach na Floride (dotácia 220 000 USD, zelená antuka vonku). Tretia nasadená Cibulková si v zápase 1. kola dvojhry poradila s Rumunkou Edinou Gallovitsovou hladko za 67 minút 6:2, 6:2. Súperkou slovenskej jednotky v 2. kole bude víťazka súboja Galina Voskoobojevová (Kaz.) - kvalifikantka.

Devätnásťročná Cibulková (16. v rebríčku WTA) splnila proti o 5 rokov staršej Gallovitsovej (73.) rolu favoritky. V celom stretnutí nestratila zverenkyňa trénera Vladimíra Pláteníka ani raz svoje podanie a to súperkino získala dovedna štyrikrát. Slovenka čelila iba jedinému brejkbalu. Na strane Rumunky svieti síce 1 eso, ale tiež aj päť dvojchýb.

V úvodnom dejstve Cibulková súperku brejkla na 3:2 a od tohto okamihu jej už nedovolila žiadny ďalší gem. V druhom sete získala Rumunka prvú hru vo svoj prospech až vtedy, keď znižovala na 1:3, a záverečnú druhú pri korigovaní náskoku súperky na 2:4.

Cibulková je z minulého roka finalistkou na tomto turnaji, ktorý sa ešte vlani hral ako Bausch & Lomb Championships v Amelia Island. Vzhľadom na jubilejné 30. výročie vzniku ho presťahovali na severovýchod Floridy Vlani bola nad sily sympatickej Slovenky vo finále Ruska Maria Šarapovová.