Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. februára 2011

Čile postihlo mohutné zemetraseniePobrežie Čile zasiahlo v piatok mohutné zemetrasenie, ktoré podľa predbežných správ pocítili aj obyvatelia vo vnútrozemí. Úrad pre geologický prieskum Spojených štátov ...Zdieľať
zemetrasenie Ilustračné fotoFoto: SANTIAGO 11. februára (WEBNOVINY) - Pobrežie Čile zasiahlo v piatok mohutné zemetrasenie, ktoré podľa predbežných správ pocítili aj obyvatelia vo vnútrozemí. Úrad pre geologický prieskum Spojených štátov (USGS) informoval, že epicentrum otrasov sa nachádzalo v Tichom oceáne asi 45 kilometrov severne od mesta Concepción. Americkí seizmológovia pôvodne magnitúdu zemetrasenia odhadli na 7,0, neskôr ju však upravili na 6,8. K otrasom prišlo o 21:05 SELČ. Rozsah materiálnych škôd ani počet prípadných obetí alebo zranených zatiaľ nie je známy.


Zemetrasenie zasiahlo takmer tú istú časť Čile ako pred rokom, keď 27. februára 2010 otrasy so silou 8,8 stupňa zabili viac ako 500 ľudí a vyžiadali si materiálne škody vo výške asi 30 miliárd dolárov (približne 20 miliárd eur). Vysoký počet obetí mali na svedomí aj ničivé vlny tsunami a zlyhanie pobrežného výstražného systému. Piatkové zemetrasenie však podľa predbežných informácií žiadne "rozsiahle" tsunami nevyvolá, experti napriek tomu varovali pred možnosťou vzniku "lokálnych" prívalových vĺn.
SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OBRAZOM: Protest, ktorý zmenil tvár Egypta
<< predchádzajúci článok
Chronológia: Egyptská búrka nevôle zmietla Mubarakovu moc

Čile postihlo mohutné zemetrasenie - diskusné fórum čitateľov