24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

02. mája 2007

Clarka mrzí prehra, Čechmánka oslabenia

Hokejisti USA síce dokázali v tretej tretine utorňajšieho záverečného stretnutia B-skupiny na MS v Moskve proti Česku v priebehu necelých dvoch minút vyrovnať na 3:3, no 68 sekúnd pred koncom pochoval ...

MOSKVA 2. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti USA síce dokázali v tretej tretine utorňajšieho záverečného stretnutia B-skupiny na MS v Moskve proti Česku v priebehu necelých dvoch minút vyrovnať na 3:3, no 68 sekúnd pred koncom pochoval ich nádeje na prvenstvo v skupine Jaroslav Bednář. Zverenci trénera Aloisa Hadamczika si takto do osemfinálovej F-skupiny, kde budú hrať aj Slováci, prenášajú šesť bodov, Američania tri a Bielorusi žiaden. "V zápase sme ukázali množstvo charakteru a napriek nepriaznivému stavu sme sa nevzdali. Prehra je veľkým sklamaním, no máme pocit, že ako mužstvo sa zlepšujeme. Duel bol vyrovnaný a kvalitný," vyjadril sa krídelník zdolaného tímu Chris Clark. Česi inkasovali všetky tri góly v oslabení, na čo upozornil aj brankár Roman Čechmánek: "Nie je to dobré, musíme sa v tejto hernej činnosti zlepšiť."