28. júna 2019

COPA AMERICA: Brazília zdolala Paraguaj a je vo štvrťfinále

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Porto Alegre 28. júna (TASR) - Futbalisti Brazílie sa prvýkrát od roku 2007 prebojovali do semifinále turnaja Copa America. V noci na piatok uspeli v úvodnom štvrťfinále v Porto Alegre nad Paraguajom 4:3 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako sa duel v riadnom hracom čase skončil bez gólov. V tejto fáze kontinentálneho šampionátu sa nehrá predĺženie. Rozhodujúcu jedenástku premenil Gabriel Jesus a usporiadateľská krajina bude čakať na víťaza piatkového súboja medzi Venezuelou a Argentínou (Rio de Janeiro, 21.00 SELČ).

Brazílsky tréner Tite nemal k dispozícii chorého útočníka Richarlisona a pre disciplinárny trest ani stredopoliara Casemira. Jeho zverenci boli napriek tomu favoritmi a táto úloha sa ešte znásobila, keď v 58. minúte videl červenú kartu paraguajský obranca Fabian Balbuena, ktorý fauloval Roberta Firmina. Situáciu posudzoval VAR, ten rozhodol o vylúčení a o tom, že sa nekopal pokutový, ale priamy kop tesne pred šestnástkou. Brazília nepremenila žiadnu zo šancí, v prvej sérii rozstrelu ju podržal brankár Alisson Becker, keď zneškodnil pokus Gustava Gomeza. Vo štvrtej sérii neskóroval Firmino, no vzápätí poslal loptu mimo aj Derlis Gonzalez a Jesus spečatil postup Brazílie.