22. marca 2008

Corgoň liga - 22. kolo - sobota - súhrn

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 22. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)

Góly: 38. Kolbas - 29. M. Ďuriš, 60. V. Gajdoš, 62. Šulek, ŽK: 3. Velický, 63. Šulek, 65. Kulík (všetci B. Bystrica), rozhodovali: Smolák - Sluk, Csabay, 930 divákov
Košice: Putnocký - Školník, Kaminský (66. Bjedov), Bašista, Cicman - Pavol Majerník - Kolbas, N. Matič (59. J. Majoroš) - Viazanko, Pavol Jurčo, Bicák
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík ml., Debnár, Poljovka, T. Hučko - T. Pančík (58. Šulek), Pečovský, Velický (85. Jarabica), Kulík - V. Gajdoš, M. Ďuriš
"Biela sobota" bola v Košiciach naozaj biela. Na zasneženom trávniku obe mužstvá najprv zahodili vyložené príležitosti. V 8. min išiel sám na Boroša domáci Bicák, ale ani na dvakrát sa mu nepodarilo skórovať. V 27. min sa vyhol ofsajdovej pasci M. Ďuriš, bol sám pred domácim Putnockým, no ten jeho strelu chytil. O dve minúty sa však ten istý hráč predral cez stopérsku dvojicu a tentoraz nedal Putnockému šancu - 0:1. V 37. min vystihol Jurčo malú domov v podaní hosťujúceho Pančíka, jeho strela však skončila tesne vedľa žrde. O minútu sa však domáci tešili, keď po biliardovej akcii sa lopta dostala ku Kolbasovi, ktorý ju usmernil do protipohybu Boroša - 1:1. Do šatní mohli napokon odchádzať spokojnejší Košičania, ale strela Pavla Majerníka v záverečných sekundách I. dejstva skončila na žrdi. Po hodine hry sa hostia dostali opäť do vedenia, keď center prešiel až ku Gajdošovi, ktorý z uhla prestrelil Putnockého - 1:2. Onedlho zahrával priamy kop hosťujúci Debnár, jeho prudká strela sa iba podrazila od brankára MFK a dobiehajúci Šulek, ktorý bol na ihrisku iba štyri minúty, upravil na 3:1 pre Duklu. Domáci potom vrhli všetky sily do útoku, ale z ich strany to bola už len kŕčovitá snaha. Nervozita na ich kopačkách bola očividná a v druhom polčase prakticky ani neohrozili bránku hostí. Naopak v 79. min sa Velický ocitol pred Putnockým, ten však jeho strelu zlikvidoval. Hostia v Čermeli zaslúžene zvíťazili.
Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Na ťažkom teréne sme videli zaujímavé stretnutie. Šance boli na oboch stranách, Bystričania však na rozdiel od nás svoje príležitosti využili. Hostia hrali aktívne počas celého zápasu, mali vhodné typy hráčov na rýchle brejky a zaslúžene zvíťazili."
Štefan Horný (tréner Banskej Bystrice): "Som rád, že po dlhom čase sme konečne zvíťazili na ihrisku súpera. Chalpci sa veľmi dobre vysporiadali s ťažkým terénom. V druhom polčase sme strelili dva rýchle góly, ktoré rozhodli o našom víťazstve. S výsledkom i hrou mužstva som spokojný."

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 2:3 (1:0)
Góly: 10. Dobrotka, 76. Slovák - 70. Vaculík, 77. Barčík, 80. Kožuch, ŽK: 43. Ižvolt - 52. Babacar Niang, 57. Kopúnek, 90.+ Tomčák, rozhodovali: Vlk - Palušák, E. Weiss, 10 856 divákov
Slovan: D. Kiss - Kosmeľ (84. Ibragimov), Struhár, Dobrotka, Mojský - Slovák, Černák, Serrano, Ižvolt (66. Breznaník) - Sylvestr, Masaryk
Trnava: Vojáček - V. Pončák, Babacar Niang, Kopačka, Hruška (67. Vaculík) - P. Ďuriš, Kopúnek, Barčík, R. Michalík (55. Djurovič) - Kožuch, Bernáth (88. Tomčák)
Úvodnú desaťminútovku hráči Slovana odohrali zväčša na polovici hostí, z tlaku vyťažili štyri rohové kopy. Až ten štvrtý v podaní Mojského premenil ľavačkou na vedúci gól Dobrotka - 1:0. O desať minút neskôr mal druhý gól na kopačke Sylvestr, po perfektnej prihrávke Masaryka lopta len tesne minula pravú žrď Vojáčkovej bránky. V 37. min gólovú hlavičku Struhára vyrazil český gólman Spartaka. Hostia bránku Daniela Kissa v prvom dejstve vážnejšie neohrozili. V 67. min tandem Bernáth - Hruška nevyužil prečíslenie domácej obrany, ktorá len so šťastím zažehnala gólom zaváňajúcu situáciu. Vzápätí stratil loptu Mojský, zmocnil sa jej Barčík. Jeho center síce Kiss, ktorý sa zrazil s Ižvoltom, vyrazil, ale loptu do prázdnej bránky z 25 metrov umiestnil striedajúci Čech Lukáš Vaculík - 1:1. V 76. min rozohral Mojský ôsmy rohový kop a hlavička Slováka skončila v sieti - 2:1. Stretnutie v týchto chvíľach gradovalo, radosť "belasých" však netrvala dlho. Z nasledujúceho štvrtého rohu hostí Kissom vyrazenú strelu Barčík bombou dopravil za jeho chrbát - 2:2. Víťazný gól o výhru viac bojujúcich hostí po prihrávke Bernátha napokon dosiahol v 80. min Kožuch - 2:3. O výbornú atmosféru pred viac ako 10 000 divákmi sa pričinili oba fanúšikovské tábory, ktoré okrem troch vhodených delobuchov tentoraz neprístojnosti nerobili.
Hlasy:
Boris Kitka (tréner Slovana): "Odohrali sme nešťastné stretnutie. Momentálne sa od nás odvrátila futbalová šťastena. Mali sme už rozhodnúť v prvom polčase a streliť prinajmenšom dva góly. Trnava si vytvorila tri šance a z každej z nich dala gól. Som však rád, že po nepresvedčivom výkone naposledy v Senci bolo vidieť, že sme schopní vystupňovať výkon."
Josef Mazura (tréner Trnavy): "Prvý polčas hral Slovan veľmi dobrý futbal a sme radi, že sme dostali len jeden gól. Nevedeli sme sa dlho s jeho spôsobom hry vyrovnať, predsa len nám citeľne chýbali stabilní obrancovia Doležaj a Tomáš Hanzel. V prestávke sme si povedali, že musíme zmeniť herný štýl. Pritvrdili sme hru, začali lepšie kombinovať a boli z toho tri krásne góly."

MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (2:1)
Góly: 10. Devátý, 44. a 50. Lietava, 90.+ Breška - 24. Greguška, bez kariet, rozhodovali: Fajčík - Ružbarský, Kubačka, 3293 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Chupáč (71. Vomáčka), Vidič, V. Leitner - Zd. Štrba - Breška, Jež, Devátý, M. Ďurica (78. Tesák) - Lietava (66. Adauto)
Zlaté Moravce: Brezina - M. Bednář, Klabal, Peter Farkaš, Minarčík - Hözl (68. I. Bartoš) - M. Ondrejka (55. Pelegríni), Šlavka (55. Choma), Greguška, Juska - Miroslav Tóth
Nováčik zo Zlatých Moraviec si na ihrisku majstra veľa šancí nevypracoval, celé stretnutie sa odohrávalo v réžii domácich. Na prvú strelu museli čakať diváci do 6. minúty, Breškov pokus však išiel nad bránku. Po tejto akcii Žilina zvýšila útočnú aktivitu, jej výsledkom bol prvý gól v 10. min, keď Devátý tečoval Breškovu prihrávku za Brezinov chrbát - 1:0. Už o dve minúty neskôr mohla Žilina pridať ďalší gól, po kombinačnej akcii však Lietava namieril z 12 metrov do brvna. V 17. min udreli žilinskí obrancovia. Leitner zľava centroval, do šestnástky si nabehol Pekarík, z hranice malého vápna však trafil len brankára Brezinu. Prvú príležitosť hostí mal v 22. min Minarčík, vybojoval loptu v súboji s Breškom, ale mieril nad bránku. O dve minúty na to po zlej rozohrávke domácej obrany využil jej zaváhanie na vyrovnanie oblúčikom Greguška - 1:1. Minútu pred koncom prvého polčasu poslal Žilinu do vedenia po niekoľkých nepresných pokusoch Lietava, ktorý predsa len skóroval z hranice malého vápna - 2:1. Päť minút po zmene strán strelili Žilinčania dôležitý tretí gól. Akciu založil Lietava, Devátý potiahol loptu do šestnástky a peknú spoluprácu zakončil opäť strelecky disponovaný Lietava - 3:1. Ďalšiu čistú šancu mali "šošoni" v 57. min. Z rohu pokutového územia nebezpečne vystreliil Jež, lopta však opečiatkovala len pravú spojnicu Brezinovej bránky. V 62. min sa dostali do šance aj hostia, Farkašova prudká hlavička však mierila tesne vedľa žilinskej brány. Príležitosť na zníženie mal o dve minúty neskôr striedajúci bývalý hráč "žlto-zelených", teraz už v drese ViOnu Ivan Bartoš, ale ani jemu sa nepodarilo presne zakončiť. Na opačnej strane to zaváňalo gólom v 74. min, keď Jež po Leitnerovej prihrávne nebezpečne zblízka pálil vedľa ľavej žrde. V posledných 15 minútach domáci kontrolovali hru a dvojgólové vedenie. V nadstavenom čase sa ešte presadil aktívne hrajúci Breška a spečatil výsledok na konečných 4:1.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Som spokojný s prvými 23 minútami, keď sme predviedli dobrý futbal a mohli sme rozhodnúť zápas. Potom sme dostali lacný gól a hráči znervózneli. Našťastie sa nám podarilo skórovať minútu pred koncom prvého polčasu. Dôležitý bol aj gól, ktorý sme strelili opäť Lietavom na začiatku druhej polovice hry."
Ján Rosinský (tréner ViOn-u): "Do zápasu sme išli s tým, aby sme domácich držali na dištanc, čo sa nepodarilo. Podarilo sa nám však vyrovnať na 1:1, čo nám dalo krídla. Škoda potom gólu do šatne. V druhom polčase domáci kontrolovali hru, my sme nedokázali využiť naše šance. Žilina vyhrala zaslúžene, na ihrisku bol viditeľný rozdiel vo výkonnosti oboch tímov."

AS Trenčín - FC Nitra 1:2 (0:1)
Góly: 81. Depetris - 31. M. Farkaš, 63. M. Bača, ŽK: 26. Marček, 66. Šebek, 84. Čögley - 70. M. Bača, 90.+ Hroššo, rozhodovali: Matúš - Balko, Brendza, 1575 divákov
Trenčín: Volešák - Čögley, Kleščík, Kasálek, Van der Ree (85. M. Rožník) - Hlohovský, Chanti, Marček, Sluijter - Šebek (70. Jašurek) - Križko (70. Depetris)
Nitra: Hroššo - M. Kostoláni, Martin Tóth, Karlík, Ďatko - Štajer - Grajciar (90.+ Čurgali), M. Bača (73. Babic), Gruber, M. Farkaš - Semeník (63. Vrána)
Trenčania nastúpili na ďalší dôležitý zápas bez piatich hráčov základnej zostavy, ale v úvodných minútach sa to na ich hre neprejavilo. Bolo to však najmä vďaka vyčkávacej taktike Nitry. Hostia po prvý raz pohrozili v 23. min, keď nebezpečne mieril Semeník. O chvíľu sa na opačnej strane uvoľnil v pokutovom území Hlohovský, ale jeho strelu zrazila obrana Nitry. Po polhodine hry opäť pohrozil Hlohovský, ale tvrdá strela spoza šestnástky išla vedľa ľavej žrde. Hostia čakali na správny moment a ten prišiel o minútu neskôr, keď nepokrytý Michal Farkaš zužitkoval presný center - 0:1. Oba tímy sa potom na dlhé minúty odmlčali a stretnutie sa odvíjalo väčšinou v strede poľa. V 56. min mohol vyrovnať Chanti, ale jeho lob odkopol z bránkovej čiary Štajer. Po hodine hry predviedol sólo takmer z polovice ihriska hosťujúci Gruber, ale v záverečných momentoch si odkopol loptu. O desať minút spravil chybu na ľavej strane holandský obranca Van der Ree, no Farkaš minul. O pár minút neskôr už Bača zaváhanie mladého holandského obrancu v drese AS Trenčín potrestal a zvýšil na 2:0 pre Nitru. Desať minút pred koncom duelu vykresal pre domácich nádej aktívny Depretis - 1:2. Najzaujímavejšie momenty prišli v závere. Najskôr Volešák zlikvidoval tri tutovky Nitry vrátane samostatného úniku Grajciara, za čo mohli hostia spod Zobora pykať. Depetris však vo vynikajúcej pozícii však minul a ďalšia snaha Trenčanov už bola neúspešná.
Hlasy:
Martin Stano (tréner Trenčína): "Pre diváka to bol určite veľmi zaujímavý zápas. Hrali sme proti kvalitnému súperovi a na začiatku sme boli Nitre vyrovnaným partnerom. Znova sme však dostali prvý gól a z tejto situácie sa len veľmi ťažko dostávame. Stále doplácame na chyby a nepremieňanie šancí, ktorých sme v závere stretnutia pri hre vabank mali dosť aj na vyrovnanie. Niektorí naši hráči sa však momentálne len učia hrať profesionálny futbal a hoci nasadenie a chcenie je obrovské, nemáme žiadne výsledky."
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Nečakali sme, že by to pre nás mal byť ľahký zápas. Vyvíjalo sa to priaznivo a hoci sme na začiatku nehrali príliš dobre, napriek tomu sme išli do vedenia. Potom sme pridali druhý gól. Som však veľmi rozladený z toho, že sme zápas nerozhodli, šance sme mali. Domáci strelili kontaktný gól a na konci sa duel zbytočne zdramatizoval. Napriek tomu však môžem vysloviť spokojnosť so ziskom troch bodov."