Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

13. júna 2007

Coulthard cez Sitinu 23. júna už predpoludnímPrvým automobilom, ktorý oficiálne v sobotu 23. júna prejde novým tunelom Sitina v Bratislave, bude monopost tímu Red Bull Racing, pilotovaný jedným z matadorov seriálu pretekov formuly 1 Davidom ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) - Prvým automobilom, ktorý oficiálne v sobotu 23. júna prejde novým tunelom Sitina v Bratislave, bude monopost tímu Red Bull Racing, pilotovaný jedným z matadorov seriálu pretekov formuly 1 Davidom Coulthardom. Štart jeho jazdy však nebude o 13.45 h, ako bolo pôvodne plánované, ale už predpoludním o 10.10 h. Po skončení jazdy monopost vystavia v dočasne vybudovanom paddocku na severnej strane tunela, kde si ho budú môcť prehliadnuť návštevníci do 18.00 h. Príchod Davida Coultharda do Bratislavy sa očakáva v piatok 22. júna 2007 v predpoludňajších hodinách. Okrem tlačovej konferencie v hoteli Carlton čaká Coultharda po prílete aj večerná warm-up party v klube UFO.

Monopost F1 sa preženie nielen tunelom Sitina, ale aj časťou slovenskej metropoly. Približne 20-kilometrový okruh povedie bratislavským hlavným ťahom po oboch stranách Dunaja. Bude to najdlhšia trať predvádzacích jázd v histórii tímu Red Bull Racing. Doteraz sa piloti previezli po meste maximálne na 7,2-kilometrovej trati minulý rok v brazílskom Sao Paule.

Coulthard prejde celým tunelom maximálnou rýchlosťou 80 km/h. V južnej časti sa uskutoční slávnostné prestrihnutie pásky. Monopost potom naberie smer most Lanfranconi, ďalej bude pokračovať po pravej strane Dunaja, prejde po diaľničnom úseku na Einsteinovej ulici a cez Dunaj sa dostane po Prístavnom moste. Obrátku bude mať na Gagarinovej ulici, kde zíde z diaľnice a vráti sa rovnakou trasou späť. Po celý čas jazdy monopostu budú uzavreté príjazdové cesty úseku diaľnice na plánovanej trase. V určitých pasážach trate bude monopost sprevádzať vozidlo diaľničnej polície.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jennifer Aniston v muzikáli o spievajúcich väzenkyniach
<< predchádzajúci článok
Mexická diva Thalía čaká s manželom Tommym Mottolom dievčatko

Coulthard cez Sitinu 23. júna už predpoludním - diskusné fórum čitateľov