09. augusta 2006

CSKA Moskva - Ružomberok 3:0 v Lige majstrov

V stredajšom prvom stretnutí 3. predkola futbalovej Ligy majstrov prehral MFK Ružomberok na štadióne Lokomotivu s ruským šampiónom CSKA Moskva 0:3 (0:0). O zaslúženom víťazstve domácich rozhodli dva ...

MOSKVA 9. augusta (WEBNOVINY) - V stredajšom prvom stretnutí 3. predkola futbalovej Ligy majstrov prehral MFK Ružomberok na štadióne Lokomotivu s ruským šampiónom CSKA Moskva 0:3 (0:0). O zaslúženom víťazstve domácich rozhodli dva góly chorvátskeho útočníka Ivicu Oliča v rozpätí ôsmich minút II. polčasu (58.-65.), keď najprv hlavou a potom po výbornej prihrávke Vagnera prakticky do prázdnej bránky prekonal Hajdúcha. Tretí a možno už aj postupový gól CSKA pridal v 83. min striedajúci Brazílčan Vagner Love. Odveta je na programe o dva týždne 23. augusta v Ružomberku.

CSKA Moskva - MFK Ružomberok 3:0 (0:0)

Góly: 58. a 65. Olič, 83. Vagner Love, ŽK: 31. A. Berezuckij, 41. Aldonin, 88. Šemberas - 25. Laurinc, 57. Žofčák

rozhodovali: Meyer (Nem.) - Kadach, Henschler (všetci Nem.), 13 000 divákov

CSKA: Akinfejev - Ignaševič, Šemberas, A. Berezuckij - Krasič, Aldonin, D. Carvalho (86. Gusev), Rahimič, Žirkov - Olič (73. Dudu), Alves (60. Vagner Love)

MFK: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Pospíšil - Žofčák, T. Sedlák, Sapara, Božok (62. M. Tomčák) - Rák (84. Rychlík), Nezmar

Domáci nastúpili výrazne útočne naladení a keby v prvom polčase strelili tri góly, Ružomberčania by vôbec nemohli protestovať. Po úvodnom oťukávaní a nepresných strelách v 13. min mohol otvoriť skóre Chorvát Olič, keď lopta z jeho kopačky prešla cez Hajdúcha tesne vedľa ľavej žrde na roh. Z neho našiel potom Carvalho krajana Alvesa a jeho hlavička len tesne minula pre zmenu pravú žrď bránky Ružomberka. Moskovčania sa na vodou napitom, ale kvalitne pripravenom trávniku pohybovali oveľa lepšie ako hostia zo Slovenska. Mali rýchlu medzihru v strede, boli nebezpeční po krídlach, ale zlyhávali v koncovke. V 27. min sa Olič ocitol sám pred Hajdúchom, ale v stopercentnej šanci prehodil jeho aj bránku. Liptáci kontrovali len sporadicky z protiútokov strelami zväčša zdiaľky, ktoré boli buď nepresné, alebo ich Akinfejev bez problémov kryl. V 36. min bol opäť v šanci domáci kanonier Alves, no jeho strela v dobrej pozícii len lízala ľavú žrď. O štyri minúty neskôr sa po chýbe Dvorníka dostal k hlavičkovému zakončeniu Olič, ale našiel len pripraveného Hajdúcha. Olič bol pri chuti aj po zmene strán. V 49. min hlavičkoval len do náruče Hajdúcha, ale v 58. min po priamom kope Carvalha po chybe obrany Ružomberka opäť hlavou otvoril na radosť asi 13 000 priaznivcov ruského majstra skóre - 1:0. O dve minúty Ružomberčania takmer gólovo odpovedali, keď po piatom rohu sa dostal k lopte Dvorník, posunul ju do šestnástky Nezmarovi, ale ten mieril tesne vedľa ľavej žrde Akinfejeva. Zdalo sa, že hráči v bielych dresoch dvíhajú hlavu, ale domáci ich v nepríjemnom mrholení čoskoro schladili druhým gólom. V 65. min striedajúci Vagner Love zbehol po ľavej strane až do šestnástky, popri vybehnuvšom Hajdúchovi našiel na päťke Oliča a ten už do prázdnej bránky nemal problém - 2:0. Potom sa hra relatívne vyrovnala, ale nebezpečnejší boli stále hráči CSKA. Zverenci trénera Valerija Gazzajeva sa napokon dočkali aj tretieho gólu, keď Krasič našiel z pravej strane Vagnera a ten z voleja rozvlnil sieť - 3:0. Záver už vyznel z pohľadu domácich takmer exhibične, ale dvojnásobný ruský majster už ďalšie presné zásahy nepridal. Napriek tomu majú Moskovčania pred odvetou v Liptove náskok, ktorý im pravdepodobne bude stačiť na postup do hlavnej súťaže Ligy majstrov.