Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. novembra 2005

Cuper láka voličov aj na mieste autonehodyPoslanec HZDS Ján Cuper pochopil predvolebnú kampaň skutočne svojrázne!Zdieľať
  Poslanec Ján Cuper sa pred voľbami zviditeľňuje naozaj originálne. Len pár metrov od miesta, kde pred niekoľkými dňami havaroval, rozbehol bilbordovú kampaň ako kandidát na bratislavského župana. Podľa dychovej skúšky mal pri autonehode až vyše dve promile alkoholu a na jeho nezvyčajnom správaní sa krátko po havárii prostredníctvom televízie zabávalo celé Slovensko.
Voličov z Modry však presviedča heslom „istota, právo, morálka“.
Okoloidúci sa pri plagátoch zastavujú a neveriacky krútia hlavami. Nejaký huncút mu dokonca pripísal na plagát „malé pivo“. Práve ním vysvetľoval policajtom, čo mu dali „fúkať“, svoje správanie. „O tom, že sú tam tie plagáty, vôbec neviem. Ale neviem, prečo by to bolo blbé,“ obhajuje sa nahnevaný Cuper. Včera ho totiž riadne „vytočila“ generálna prokuratúra. Tá sa v súvislosti s jeho nehodou začala prípadom zaoberať.
„Spisový materiál už preskúmala aj príslušná okresná prokuratúra so zameraním sa na to, či konanie Jána Cupera nemožno posúdiť ako trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Pre naplnenie skutkovej podstaty tohto trestného činu sa vyžaduje spôsobenie väčšej škody, čo je v súčasnosti približne 138-tisíc Sk,“ povedala včera TASR hovorkyňa generálneho prokurátora Svetlana Husárová. Pokiaľ výška škody bude nižšia, skutok bude posudzovaný podľa priestupkového zákona, v rámci ktorého sa na poslancov vzťahuje poslanecká imunita. Pri havárii mala údajne vzniknúť škoda za vyše 160-tisíc Sk. Cuper svojou Škodou Octavia nabúral do zaparkovaného Opla Astra a následne do dopravnej značky. „O žiadnom spise nič neviem a keby aj bol, treba brať do úvahy, že som spôsobil škodu aj sebe a to by nemali rátať do celkovej spôsobenej škody,“ bráni sa Cuper. Kroky prokuratúry považuje za diskreditačnú kampaň krátko pred voľbami a hlavne za „sprostosti“. Trvá na tom, že havaroval preto, lebo mu „vybuchli airbagy“.

Denne 10 tisíc vozidiel na predaj + novinky, katalógy, testy a informácie zo sveta motorizmu.

http://autobazar.24hod.sk/


Andrej Onufer


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Poslanci si zúžia imunitu - o koľko? (21. 11. 2005)
 Cuper: Za všetko môžu airbagy! (16. 11. 2005)
 Poslanci: Budú konečne pykať za alkohol? (16. 11. 2005)
 Cuper: Neviem, či boli opití policajti, alebo ja (15. 11. 2005)nasledujúci článok >>
S balónom do vesmíru
<< predchádzajúci článok
Vianoce budú skromné

Cuper láka voličov aj na mieste autonehody - diskusné fórum čitateľov

Žiadna diskusia?24.11. 20:03:28
hanba!26.11. 15:03:15