15. januára 2007

Dallas vyhral v Toronte košom Josha Howarda

V noci z nedele na pondelok sa v zámorskej basketbalovej NBA hrali dve stretnutia, Dallas zvíťazil košom Josha Howarda z poslednej sekundy v Toronte 97:96 a Denver vedený Allenom Iversonom (32 bodov) ...

NEW YORK 15. januára (WEBNOVINY) - V noci z nedele na pondelok sa v zámorskej basketbalovej NBA hrali dve stretnutia, Dallas zvíťazil košom Josha Howarda z poslednej sekundy v Toronte 97:96 a Denver vedený Allenom Iversonom (32 bodov) triumfoval najmä vďaka vydarenej tretej štvrtine (41:17) v Portlande 109:93. Pri rozhodujúcom koši Howarda zaváhal domáci Morris Peterson, ktorý zdvojil lídra Mavs Dirka Nowitzkého a 26-ročného krídelníka nechal samého. "Až do druhej štvrtiny sme na palubovke nič nepredviedli, no potom sme sa o výsledok ruvali ako psi. V závere sme však mali aj trochu šťastia, obaja brániaci hráči išli so mnou a Josh ostal úplne voľný," skonštatoval Nowitzki, s 38 bodmi najlepší strelec nedeľňajšieho programu. Práve nešťastný hrdina súboja Peterson odohral svoj jubilejný 500. zápas v drese Raptors.

Okrem Iversona hrala dôležitú úlohu v Portlande aj nová posila Nuggets Steve Blake, ktorý vo svojom druhom stretnutí za nový tím nastrieľal 25 bodov. "Nie som prekvapený, dobrý basketbalista je jednoducho dobrým basketbalistom," povedal o spoluhráčovi Iverson. V drese domácich bol najlepším strelcom nováčik Sergio Rodriguez, k 23 bodom pridal aj 10 asistencií.

Výsledky - nedeľa:

Toronto - Dallas 96:97

Najviac bodov: Bosh 24 (15 doskokov), T. J. Ford 16, A. Parker 14 - Nowitzki 38 (11 doskokov), Terry 17, Josh Howard 14, štvrtiny: 32:22, 27:26, 18:23, 19:26, 19 800 divákov

Portland - Denver 93:109

Najviac bodov: Rodriguez 23 (10 asistencií), J. Dixon 15, Webster 12 - Iverson 32, Blake 25, J. R. Smith 13, štvrtiny: 19:31, 37:18, 17:41, 20:19, 16 890 divákov.