Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

01. apríla 2009

Ďalšie veľké tajomstvo odhalené...Boh nehrá kocky, ako povedal kedysi dávno génius Albert Einstein. Nič v našom živote nie je náhoda a za všetkým je tajomná sila v našom vnútri.Zdieľať
Má vplyv na to, či jeden druhého nájdeme. Je pôvodcom toho, čo cítime a ako následne konáme. Keď tejto sile porozumieme a naučíme sa ju formovať, nájdeme kľúče potrebné k šťastiu a plnohodnotnej láske. Svetový bestseller Rhondy Byrnovej „Tajomstvo“ má nádejného nasledovníka. Nemecký spisovateľ a expert na vedomie Ruediger Schache vydal knihu „Tajomstvo príťažlivosti sŕdc“, z ktorej sa v Nemecku za pol roka predalo 500-tisíc kusov.
 
R.Schache je úspešný prednášateľ a novinár, ktorý sa naučil chápať hlboké súvislosti osobného života, lásky, vzťahov a učí to teraz aj iných. Jeho kniha má podobne ako „Tajomstvo“ mystickú atmosféru, v ktorej spája poznatky, skúsenosti a rady, ako nájsť ten správny kľúč. Kľúče však neponúka spôsobom „Nalepte si na stenu želanú vetu a ono sa vám to splní“. Podľa jeho rád musíme pre to urobiť viac, zapracovať na sebe. Svojimi poznámkami stimuluje, nabáda a často odkrýva veci, o ktorých sme vedeli, no mnohé dôležité súvislosti nám unikali. Veď väčšina z nás túži po zmysluplnom a naplnenom živote. Chceme rozumieť veciam okolo seba, pochopiť, prečo vzťahy fungujú tak ako fungujú. Často sa nám však zdá, že práve tieto túžby a potreby sa nám darí uspokojovať tým ťažšie, čím viac sa o to snažíme.
 
Schache odhaľuje existenciu tajomnej sily príťažlivosti a vyžarovania, ktorá pôsobí v každom z nás a riadi naše kroky. Odkrýva 10 tajomstiev skrytých v reálnych príbehoch, ktoré sú doplnené vysvetlením, ich zmyslom a návodom, ako nastaviť ten svoj „magnet“. Magnet, ktorým pritiahneme ľudí a situácie, po ktorých naozaj túžime. Každé tajomstvo je podložené prastarým poznaním, citátmi slávnych ľudí, ktoré v súvislosti s textom a konkrétnym príbehom posúvajú uvažovanie ďalej.
 
Zaujímavé myšlienky z knihy „Tajomstvo príťažlivosti sŕdc“:
- Každého človeka, ktorý túži po vašej blízkosti, priťahuje to, čo je vo vás jedinečné. Čo cítime a ako sa cítime určuje naše vyžarovanie, silu nášho magnetu, našej príťažlivosti. A to priťahuje ľudí, ktorí hľadajú práve to.
- Naše vyžarovanie nie je vedomé. Vzniká na základe zážitkov a skúseností, prostredníctvom toho, čo naozaj cítime. Zažité a precítené je omnoho silnejšie ako to, čo sa naučíme. Stane sa súčasťou nášho vnútra a dodá nám to silu, istotu a suverénnosť.
- Dôležitý okamih vo vašom živote je teraz! Všetko, čo si teraz myslíte a cítite, tvorí vašu budúcnosť. Schache radí dávať viac na intuíciu. Veď aj Einstein povedal, že „intuitívne zmýšľanie je posvätným darom a racionálne zmýšľanie verným služobníkom. Vytvorili sme spoločnosť, ktorá uctieva služobníka a na dar zabúda.“
 
 
Viac na www.kniznyweb.sk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najmenej online slobody je na ostrove slobody
<< predchádzajúci článok
Nový román najúspešnejšej slovenskej autorky