12. decembra 2010

Demitra exceloval v KHL, dal gól a na tri prihral

Slovák Pavol Demitra sa zaskvel v nedeľňajších stretnutiach Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď v zápase Lokomotiv Jaroslavľ - Severstaľ Čerepovec (8:2) ...

bez nazvu Pavol DemitraFoto: SITA/Michal BurzaMOSKVA 12. decembra (WEBNOVINY) - Slovák Pavol Demitra sa zaskvel v nedeľňajších stretnutiach Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď v zápase Lokomotiv Jaroslavľ - Severstaľ Čerepovec (8:2) zaznamenal 1 gól a 3 asistencie.

Najproduktívnejší hráč tohtoročného olympijského turnaja vo Vancouveri je v kanadskom bodovaní súťaže celkovo na 7. mieste s 34 bodmi za 9 gólov a 25 prihrávok.

Tridsaťšesťročný Demitra strelil ôsmy gól svojho tímu a v bránke Čerepovca prekonal svojho kolegu z reprezentácie SR Rastislava Staňu, ktorý na začiatku II. tretiny vystriedal Košečkina. Do kanadského bodovania sa zapísali taktiež slovenskí legionári Spartaka Moskva. Obranca Ivan Baranka zaznamenal úvodný gól svojho tímu v súboji s Atlantom Mytišči, Štefan Ružička zvyšoval na 2:0 a hoci moskovský tím viedol 3:0, napokon prehral 3:4 po predĺžení.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Lokomotiv Jaroslavľ - Severstaľ Čerepovec 8:2 (3:1, 5:1, 0:0) - Pavol Demitra (1+3) - Rastislav Staňa (Čerepovec) chytal od 21. minúty
Spartak Moskva - Atlant Mytišči 3:4 po predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1) - Štefan Ružička 1+1, Ivan Baranka (obaja Spartak 1+0)
Avangard Omsk - Barys Astana 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Chanty Mansijsk - Víťaz Čechov 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Rubin Kazaň - Dinamo Riga 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Neftechimik Nižnekamsk - Dinamo Minsk 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
OHK Dinamo Moskva - CSKA Moskva 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Nižnij Novgorod - SKA Petrohrad 5:2 (5:2, 0:0, 0:0)