31. decembra 2013

Detroit prehral s Nashvillom, Chicago zdolalo LA, Slováci nebodovali

Obranca Chicaga Brent Seabrook (7) a ľavé krídlo Los Angeles Kings Kyle Clifford v súboji. Foto: TASR/AP
New York 31. decembra (TASR) - Hokejisti Nashvillu Predators zvíťazili v noci na utorok v zápase zámorskej NHL nad Detroitom 6:4. V drese "červených krídiel" nastúpili obaja Slováci - Tomášovia Tatar a Jurčo, no bodovo sa nepresadili.

Domáci útočník Mike Fisher zaznamenal hetrik Gordieho Howea, keď v prvej tretine asistoval, v druhej strelil gól a pobil sa a v záverečnej pridal navyše ešte jednu prihrávku. Tri kanadské body si na konto pripísal aj jeho kolega z útoku Colin Wilson (2+1).

Marián Hossa a Michal Handzuš sa tešili z tesného víťazstva ich Chicaga nad Los Angeles Kings 1:0. "Jastrabov" priviedol k výhre výborný výkon fínskeho gólmana Anttiho Raantu, ktorý zlikvidoval všetkých 26 striel súpera, o jediný presný zásah duelu sa postaral v prvej tretine útočník Brandon Saad.

Hráči Ottawy si poradili s Washingtonom 3:1 a zaznamenali druhé víťazstvo v rade, Philadelphia uspela na ľade Vancouveru 4:3 po predĺžení a nájazdoch.

výsledky:

Ottawa - Washington 3:1, Chicago - Los Angeles 1:0, Nashville - Detroit 6:4, Vancouver - Philadelphia 3:4 pp a sn