Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. júna 2006

Deväťdňový FajnFest zameraný na fanúšikov všetkých žánrovPrvý ročník multižánrového festivalu FajnFest premení popoludnia od piatka 16. do soboty 24. júna areál R1 Centra pri bratislavskom bare Coyote Ugly na fiktívne mestečko hudby a športu. Nielen hudobné ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. júna (WN/SITA) - Prvý ročník multižánrového festivalu FajnFest premení popoludnia od piatka 16. do soboty 24. júna areál R1 Centra pri bratislavskom bare Coyote Ugly na fiktívne mestečko hudby a športu. Nielen hudobné spektrum hostí, ale aj lezecká stena, bungee jumping, plážový volejbal, rekreačné bazény, videoprojekcia zápasov z majstrovstiev sveta vo futbale, súťaž v pití piva o miss mokré tričko - to všetko je náplňou najdlhšieho hudobného festivalu na Slovensku. Špecifiká FajnFestu prezrádzajú podľa organizátorov už jednotlivé časti jeho loga: prst nahor ako symbol výnimočnosti, CD nosič značí hudobný zážitok, pohár skvelé nápoje a lopta množstvo športových a adrenalínových atrakcií.

Vystúpenia viac ako 40 interpretov rozdelili organizátori do deviatich dní, pričom každý z nich zamerali na konkrétneho návštevníka. Prvý deň FajnFestu bude mať podobu "úvodnej bomby" - festival otvorí Michal David a v slovenskej premiére sa predstavia britskí Delegation a Phats and Small. V podobnom duchu sa bude niesť i sobota, kedy sa na pódiu objaví Tina, pakistánsko-britskí bubeníci The Dhol Foundation, Darude z Fínska a Dara Rollins, ktorá upustí od halfplaybacku a v Bratislave vystúpi naživo s päťčlennou kapelou. FajnFest myslel i na najmenších - v nedeľu ich bude zabávať Majster N a čarodejník Laco, Infinity, Maxim Turbulenc, Barbora Balúchová, Jakub Petraník a Ivan Štroffek. Pondelkový program zameraný na zábavu zdobia mená ako Kmeťoband, Senzus a Bukasov Masív. Aj utorok chce prilákať svojho fanúšika. Podľa dramaturga festivalu Matúša Klajdača z Midi Music Production je určený "tatkom, ktorí ešte nezabudli, že v skrini majú odložené zvonové nohavice". Poteší ich Big Ideal, Peter Uličný, či Queenmaria. Streda zasa dostala podtitul "pre všetkých, ktorí nemajú radi Stinga". Organizačný tím sa tak chcel vyhnúť odlivu návštevníkov na paralelne prebiehajúci bratislavský megakoncert britského umelca. Sústredili sa preto na fanúšikov hiphopu. Ponúknu im viac ako desať hudobných a tanečných telies, medzi nimi aj Johnnyho Mečocha a Melániu Kasenčákovú, Street Dance Academy, Drvivú Menšinu. Príde aj Rytmus, Vec, Čistychov a ďalší. Štvrtkové popoludnie bude popové. Postarajú sa o to jednotky domácej scény Desmod, Zuzana Smatanová a Gladiator. O polnoci sa bratislavskému publiku predstaví duo Dario G. z Británie. Záverečné dva dni FajnFestu ponúkli priestor začínajúcim, alebo menej známym slovenským hudobníkom ako Adam Ďurica, La Bon, Mukatado. S návštevníkmi sa však rozlúčia i prešovská Peha, Moldavčania zo Zdob si Zdub. České farby budú reprezentovať Kryštof a funky legenda Monkey Business. Zlatým klincom sobotňajšieho programu sú britskí Shakatak a legendárny Jimmy Sommerville.

Festivalový program začína každý deň o 16:00 a bude pokračovať diskotékou až do skorého rána. Cena vstupného na jeden deň sa bude pohybovať v predpredaji od 199 do 399 a na mieste od 250 do 450 korún. Bezplatný vstup majú zdravotne postihnutí a v nedeľu 18. júna aj deti do 15 rokov. Viac informácií nájdu záujemcovia na internetovej stránke www.fajnfest.sk.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Comaneciová sa stala v 44 rokoch prvýkrát matkou
<< predchádzajúci článok
Kidmanová začala boj proti paparazzom