Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. júna 2007

Distribučky nemenia pre domácnosti od júla ceny elektrinyZápadoslovenská energetika, a.s. (ZSE) nebude kvôli právnemu rozčleneniu firmy (tzv. unbundling) od 1. júla meniť pre domácnosti cenu elektrickej energie. "Úrad pre reguláciu sieťových odvetví ...Zdieľať

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) - Západoslovenská energetika, a.s. (ZSE) nebude kvôli právnemu rozčleneniu firmy (tzv. unbundling) od 1. júla meniť pre domácnosti cenu elektrickej energie. "Úrad pre reguláciu sieťových odvetví vydal v tejto súvislosti rozhodnutie o cenách za dodávku elektriny pre domácnosti, ktoré potvrdzuje súčasné platby a ceny bezo zmien," uviedol pre agentúru SITA hovorca ZSE Ján Orlovský. ZSE právne oddelenie činnosti spojené s prevádzkovaním distribučnej sústavy od ostatných činností, ktoré nesúvisia s distribúciou elektrickej energie, schválilo na mimoriadnom valnom zhromaždení v posledný májový deň.

Takisto aj distribučné spoločnosti Východoslovenská energetika, a.s a Stredoslovenská energetika, a.s. neplánujú kvôli právnemu rozčleneniu zvýšenie cien elektrickej energie pre domácnosti. "Výška jednotlivých integrovaných cien sa nemení a rovnako v platnosti zostávajú zmluvy, spôsob platby a výška zálohy, ktoré boli uzatvorené pred 1. júlom," uviedol člen predstavenstva SSE Erik Regter. "Oddelenie distribúcie elektriny do samostatnej spoločnosti nebude mať dopad na ceny elektriny pre konečného zákazníka," ubezpečil generálny riaditeľ VSE Norbert Schürmann.

To, že by domácnosti nemali priamo pocítiť zvýšenie cien elektrickej energie kvôli unbundlingu, tvrdil aj Fond národného majetku SR (FNM), ktorý je vo všetkých troch distribučných spoločnostiach majoritným akcionárom. "Nepredpokladám, že unbundling by mal mať dopad na zvýšenie cien elektrickej energie pre spotrebiteľov," povedal na konci mája prezident FNM Peter Šimko. Fond rokoval o tejto otázke aj s Úradom pre reguláciu sieťových odvetví SR.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čínska polícia vyslobodila z otroctva viac ako 450 ľudí
<< predchádzajúci článok
Estónsko zníži daň z príjmu fyzických osôb na 18 %