Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

23. augusta 2016

Divadlo Astorka chystá adaptáciu novely P. VilikovskéhoSnom svätojánskej noci v réžii Ondreja Spišáka otvorí 27. sezónu Divadlo Astorka Korzo '90 v utorok 13. septembra.Zdieľať
Ilustračná snímka Foto:  Jakub Kotian
 
Bratislava 23. augusta  - Snom svätojánskej noci v réžii Ondreja Spišáka otvorí 27. sezónu Divadlo Astorka Korzo '90 v utorok 13. septembra.


Deň na to uvedie inscenáciu Idiot v réžii Miroslava Krobota. Bratislavskí i mimobratislavskí diváci sa môžu tešiť na obľúbené inscenácie, medzi ktoré patrí najnovší titul Život je taký v réžii Vladimíra Strniska. "Prvé predstavenia v júni sú predzvesťou, že príbeh významného izraelského dramatika Hanocha Levina o manželoch a ich divnom susedovi zanechal hlbokú stopu, obzvlášť medzi partnerskými pármi rôznych vekových skupín," povedala pre TASR Veronika Poláková z oddelenia propagácie Astorky k inscenácii, v ktorej sa po rokoch na divadelných doskách stretli Ľubo Gregor, Zita Furková a Vlado Černý.

Na úvod sezóny pripravuje režisérka Soňa Ferancová romantickú komédiu amerického dramatika A. R. Gurneyho Sylvia s Annou Šiškovou, Vladom Černým, Mariánom Labudom ml. a Natáliou Puklušovou. Divadelných priaznivcov by mala osloviť témou i láskavým pohľadom na domácich miláčikov. Tesne za ňou bude nasledovať adaptácia novely Pavla Vilikovského Letmý sneh s Adym Hajdu a Szidi Tobias v hlavných úlohách, ktorú divadlo uvedie v réžii Juraja Nvotu a dramatizácii Jakuba Nvotu.

Astorka sa tento rok predstaví aj na medzinárodnom festivale Divadelná Nitra. Na jubilujúcom 25. ročníku festivalu odohrá 27. septembra inscenáciu Jama deravá v réžii Michala Vajdičku. V októbri (7. 10.) uvedie v rámci každoročného hosťovania v Švandovom divadle pod názvom Dni Astorky v Prahe inscenáciu Višňový sad v réžii Mariána Amslera.

Divadelnú jeseň v Bratislave tradične spestrí Festival Astorka. V poradí XII. ročník podujatia sa uskutoční od 25. do 30. októbra. V programe figuruje Shylock v podaní Milana Kňažka, Shakespearom inšpirovaná Búrka v réžii dvojice SKUTR, inscenácia Moliérovej hry Mizantrop v réžii Lukáša Brutovského, autorsko-režijná prvotina Ivana Trojana Zásek, ktorú pripravil s kolegami z Dejvického divadla a budapeštiansky súbor Vígszínház s inscenáciou slávnej hry americkej herečky a spisovateľky Heather Raffo. V Scénických rozhovoroch Davida Hrbeka sa predstaví člen Astorky Peter Šimun.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Astorke sa opäť na javisku stretli Zita Furková a Ľubo Gregor (6. 6. 2016)
 M. VYSKOČÁNI: Témy, o ktorých písal S. Mrožek, sú aktuálne dodnes (7. 12. 2015)
 Recenzia: Višňový sad v Astorke “nebude“ (9. 11. 2015)
 J. LÁBUS: Variácia na Višňový sad v podaní Astorky je oslava divadla (5. 11. 2015)
 „ Je to pár dní a večerov, ktoré v divadle nie sú všedné“, hovorí o Festivale Astorka 2015 Andrea Dömeová . (23. 10. 2015)
 Divadlo Astorka Korzo '90 oslávilo 25. výročie založenia (2. 4. 2015)
 Astorka oslávi štvrťstoročnicu, chystá špeciálny galaprogram (1. 4. 2015)
 Rozhovor: Festival Astorka Korzo 90, desať rokov priateľstiev, spolupráce a toho najkvalitnejšieho (16. 10. 2014)
 Divadlo Astorka Korzo '90 vstupuje do jubilejnej 25. sezóny (13. 9. 2014)
 Astorka chystá hru Kamene vo vreckách s duom Boris Farkaš a Miro Noga (27. 2. 2014)nasledujúci článok >>
Video: V Dubaji otvoria najväčší krytý zábavný park na svete
<< predchádzajúci článok
Uznávaný románopisec Alois Jirásek bol navrhnutý na Nobelovu cenu

Divadlo Astorka chystá adaptáciu novely P. Vilikovského - diskusné fórum čitateľov