28. júla 2006

Do pavúka MEJ-18 nakoniec až tri slovenské páry

Do hlavného pavúka majstrovstiev Európy do 18 rokov v Bratislave sa z kvalifikačných skupín nakoniec prebojovali až tri zo štyroch slovenských dvojíc. Do najlepšej šestnástky nepostúpila nakoniec iba ...

BRATISLAVA 28. júla (WEBNOVINY) - Do hlavného pavúka majstrovstiev Európy do 18 rokov v Bratislave sa z kvalifikačných skupín nakoniec prebojovali až tri zo štyroch slovenských dvojíc. Do najlepšej šestnástky nepostúpila nakoniec iba dvojica chlapčenskej jednotky - Branislav Dlholúcky a Martin Zelený, ktorých čakajú iba súboje o umiestenie na 17. - 24. priečke. Naopak, do eliminačnej fázy vstúpili oba dievčenské páry - Andrea Dudíková s Danielou Hradeckou a Ivana Povrazníková s Patríciou Révayovou a chlapčenská dvojka v zložení Daniel Mikušovič, Igor Rehák.

Slovákov, ktorí uzavreli svoje účinkovanie v L-skupine po prehre s Litovcami Hantvydasom Guntarskisom a Gediminasom Suklysom (0:2) na 3. priečke, žreb priradil v 1. kole k víťazom 0-skupiny, teda premožiteľom Zeleného s Dlholúckym - Lotyšom Romansom Saušsom a Tomassom Tubelskisom, ktorí zatiaľ na turnaji nestratili ani jediný set.
Hradecká s Dudíkovou v poslednom zápase C-skupiny po prvom prehranom sete (-9) s Holanďankami Madelein Meppelinkovou a Laurou Dijkemaovou stretnutie skrečovali, no v ich postupe do šestnástky im to už nemohlo zabrániť. V 1. kole narazia na švajčiarsky pár Marlen Brunnerová, Tanja Goricanecová.
Ďalšie slovenské zástupkyne tiež nezvládli dobre rozohraný zápas s Rakúšankami Bettinou Hartmannovou a Lisou Konradovou, keď po vyhratom prvom sete 21:16, viedli aj v druhom 9:7, no nakoniec duel prehrali a skončili až na tretej priečke. Aj v ich prípade však bola postupová a mohli sa teda pripravovať na súboj s holandským párom Danielle Remmersová, Michelle Stiekemaová.

Chlapci:
L-skupina: Mikušovič, Rehák (SR) - Guntarskis, Suklys (Lit.) 0:2 (-17, -12)
O-skupina: Dlholúcky, Zelený (SR) - Einbrodt, Helmuth (Nem.) 0:2 (-20, -10)

Dievčatá:
C-skupina: Dudíková, Hradecká (SR) - Dijkemaová, Meppelinková (Hol.) 0:2 (-9), skreč SR
F-skupina: Povrazníková, Révayová (SR) - Hartmannová, Konradová (Rak.) 1:2 (16, -14, -11)