25. januára 2010

Do semifinále Afrického pohára národov aj Egypt

V poradí tretím semifinalistom Afrického pohára národov vo futbale 2010 sa stal Egypt po víťazstve 3:1 nad Kamerunom po predĺžení. V boji o postup do finále sa stretne s ...

BENGUELA 25. januára (WEBNOVINY) - V poradí tretím semifinalistom Afrického pohára národov vo futbale 2010 sa stal Egypt po víťazstve 3:1 nad Kamerunom po predĺžení. V boji o postup do finále sa stretne s Alžírskom. Semifinálový súboj tak bude opakovaním dodatkového duelu o postup na tohtoročné majstrovstvá sveta v JAR, v ktorom vyhralo Alžírsko nad Egyptom 1:0

Úvodný polčas zápasu, ktorý bol reprízou posledného finále APN z roku 2008, režíroval egyptský oslávenec Ahmed Hassan. Ten v pondelok hral 170 zápas v reprezentačnom drese, čím utvoril nový rekord afrického kontinentu. Najprv kapitán "faraónov" nešťastne v 26. min hlavičkoval po rohovom kope loptu za chrbát vlastného gólmana El Hadariho. No v 35. min tridsaťštyriročný stredopoliar všetko napravil, keď napriahol z 35 metrov a lopta na prekvapenie všetkých, no najmä kamerunského brankára Kameniho skončila v sieti. Druhý polčas priniesol drvivý tlak Egypta a množstvo šancí pred Kamenim, no bez gólového efektu. Predĺženie začali lepšie Kamerunčania, no v 92. min prišla fatálna chyba obrancu Geremiho, ktorý nikým neatakovaný prihral Gedovi a ten sám pred Kamenim nezaváhal. Zdecimovaným Kamerunčanom neprialo šťastie ani o tri minúty neskôr, keď tvrdú strelu Hassana Kameni vyrazil len do brvna, odkiaľ sa odrazila pred bránkovú čiaru, no rozhodcovia uznali gól. Egypt následne doviedol predĺženie bez problémov do víťazného konca.

Výsledok prvého pondelňajšieho stretnutia štvrťfinále futbalového Afrického pohára národov 2010: