27. augusta 2009

Do skupinovej fázy LM postúpili Arsenal aj Breškov APOEL Nikózia

V stredajších odvetných zápasoch play-off (4. predkola) futbalovej Ligy majstrov 2009/2010 sa nezrodilo žiadne prekvapenie. V štyroch prípadoch postúpili do skupinovej fázy favorizované tímy - ...

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - V stredajších odvetných zápasoch play-off (4. predkola) futbalovej Ligy majstrov 2009/2010 sa nezrodilo žiadne prekvapenie. V štyroch prípadoch postúpili do skupinovej fázy favorizované tímy - Olympiakos Pireus, APOEL Nikózia, Arsenal Londýn a VfB Stuttgart. V súboji dvoch vyrovnaných mužstiev Fiorentiny a Sportingu Lisabon uspel taliansky zástupca zásluhou vyššieho počtu strelených gólov na ihrisku súpera. Prvý duel sa v Lisabone skončil 2:2, v odvete sa zrodila remíza 1:1.

Zo slovenských futbalistov sa na trávnik dostali Balázs Borbély a Marián Čišovský v drese FC Temešvár, ktorý po domácej prehre 0:2 uhral v Stuttgarte s miestnym VfB bezgólovú remízu a vypadol. Borbélya tréner rumunského mužstva Ioan Sabau vystriedal po I. polčase. Čišovský musel ísť pre menšie zranenie nútene z trávnika v 73. minúte, podľa najnovších informácií však nejde o nič vážne a už počas najbližšieho víkendu by mal byť k dispozícii na ligový duel.

Obrovská radosť zavládla v stredu večer v Nikózii po postupe domáceho APOEL-u cez FC Kodaň. Tešil sa aj slovenský krídelník Mário Breška, ktorý však celý duel presedel na lavičke náhradníkov a do hry nezasiahol. APOEL sa stal druhým cyperským mužstvom v rade a zároveň druhým celkovo, ktorý sa prebojoval do hlavnej fázy najprestížnejšej klubovej pohárovej súťaže starého kontinentu. V lanskej sezóne sa to podarilo Anorthosisu Famagusta.

Výbornú východiskovú pozíciu z prvého duelu potvrdili na domácej pôde futbalisti Olympiakosu Pireus. Po triumfe na ihrisku Šeriffu Tiraspoľ 2:0 zdolali moldavského protivníka aj v odvete (1:0) gólom Mitrogloua z 82. min. Jednoznačný postup do lukratívnej hlavnej súťaže LM zaznamenal aj Arsenal Londýn. Zverenci trénera Arséna Wengera vyhrali pred týždňom v Celtic Parku 2:0 a v 28. min stredajšieho duelu, keď Eduardo premenil sporne nariadený pokutový kop po faule brankára hostí Artura Boruca, už bolo o osude tohto dvojzápasu rozhodnuté. "Celtic Glasgow v oboch stretnutiach ukázal svoje kvality, chýbalo mu možno aj trochu šťastia. V odvete sme boli lepším tímom a ak by aj rozhodca nenariadil problematickú jedenástku, myslím si, že by sa nám podarilo skórovať," skonštatoval francúzsky kouč Arsenalu Arséne Wenger.
Po utorňajších odvetných zápasoch play-off LM 2009/2010 postúpili do skupinovej fázy LM Atlético Madrid, Olympique Lyon, FC Zürich, Maccabi Haifa a DVSC Debrecín.

Súhrn výsledkov stredajších odvetných zápasov play-off Ligy majstrov 2009/2010 vo futbale:

Olympiakos Pireus (Gréc.) - Šeriff Tiraspoľ (Mold.) 1:0 (0:0) - prvý zápas: 2:0, do skupinovej fázy postúpil Olympiakos
Gól: 82. Mitroglou, rozhodoval: Alberto Undiano Mallenco (Šp.)

APOEL Nikózia (Cypr.) - FC Kodaň (Dán.) 3:1 (2:1) - prvý zápas: 0:1, do skupinovej fázy postúpil APOEL
Góly: 2. Kosowski, 18. a 41. Michail (prvý z 11 m) - 22. N´Doye, rozhodoval: Konrad Plautz (Rak.)
Mário Breška (APOEL) sedel na lavičke náhradníkov.

Arsenal Londýn (Angl.) - Celtic Glasgow (Škót.) 3:1 (1:0) - prvý zápas: 2:0, do skupinovej fázy postúpil Arsenal
Góly: 28. Eduardo (z 11 m), 53. Eboué, 74. Aršavin - 90.+ Donati, rozhodoval: Manuel Enrique Mejuto González (Šp.)

VfB Stuttgart (Nem.) - FC Temešvár (Rum.) 0:0 - prvý zápas: 2:0, do skupinovej fázy postúpil Stuttgart
Rozhodoval: Roberto Rosetti (Tal.)
Balázs Borbély odohral prvý polčas, Marián Čišovský (obaja Temešvár) hral do 73. minúty.
AC Fiorentina (Tal.) - Sporting Lisabon (Portug.) 1:1 (0:1) - prvý zápas: 2:2, do skupinovej fázy postúpila Fiorentina
Góly: 54. Jovetič - 35. Moutinho, rozhodoval: Howard Webb (Angl.).