Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. novembra 2006

Do výkonu trestu nenastúpilo vyše 1500 odsúdenýchDo výkonu trestu odňatia slobody nenastúpilo k 9. novembru 2006 vyše 1500 odsúdených. Informáciu agentúre SITA poskytol generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Oto ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. novembra (WEBNOVINY) - Do výkonu trestu odňatia slobody nenastúpilo k 9. novembru 2006 vyše 1500 odsúdených. Informáciu agentúre SITA poskytol generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Oto Lobodáš. Tento stav však nie je spôsobený nepostačujúcou kapacitou. Tá je v ústavoch na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody takmer 10 500 miest, a tie nie sú všetky obsadené. V zariadeniach si odpykáva trest vyše 6 100 osôb. Podľa Lobodáša možno usudzovať, že najčastejším dôvodom nenastúpenia do výkonu trestu je neochota odsúdených dobrovoľne sa podrobiť uloženej sankcii.

Ako Lobodáš ďalej uviedol, ZVJS nie je oprávnený zisťovať dôvody nenastúpenia a ani o tom nemá prehľad. Odsúdený, ktorý nenastúpi výkon trestu odňatia slobody však podľa Trestného zákona "svojim konaním naplnil skutkovú podstatu trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia". Takéto počínanie bez vážneho dôvodu sa trestá odňatím slobody až na dva roky, uviedol generálny riaditeľ ZVJS.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Regulačná novela by mala platiť až od marca 2007
<< predchádzajúci článok
Castro sa nachádza v poslednom štádiu rakoviny

Do výkonu trestu nenastúpilo vyše 1500 odsúdených - diskusné fórum čitateľov