Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

08. júla 2019

Do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO zapísali oblasť v Taliansku, z ktorej pochádza ProseccoKopce medzi talianskymi mestami Conegliano a Valdobbiadene, ktoré sú domovom známeho perlivého vína Prosecco, sa dostali na Zoznam svetového dedičstva Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a ...Zdieľať
pros 8.7.2019  - Kopce medzi talianskymi mestami Conegliano a Valdobbiadene, ktoré sú domovom známeho perlivého vína Prosecco, sa dostali na Zoznam svetového dedičstva Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO).


Rozhodol o tom Výbor svetového dedičstva UNESCO, ktorý zasadal v nedeľu v azerbajdžanskej metropole Baku. Výbor následne zagratuloval Taliansku a aj samotnému Benátskemu regiónu, kde sa oblasť nachádza.

Prosecco je v zahraničí najobľúbenejším talianskym vínom a jeho export stúpol v roku 2019 o rekordných 21 percent. Talianske ministerstvo zahraničia a minister poľnohospodárstva Gian Marco Centinaio správu privítali a uviedli, že pre Benátsko i celé Taliansko "je to historický deň".


Zdroj: Webnoviny.sk - Do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO zapísali oblasť v Taliansku, z ktorej pochádza Prosecco © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spevák Petr Kotvald oslavuje 60. narodeniny
<< predchádzajúci článok
Pred 180 rokmi sa narodil biznismen John Davison Rockefeller

Do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO zapísali oblasť v Taliansku, z ktorej pochádza Prosecco - diskusné fórum čitateľov