11. januára 2012

Dobrí Anjeli zdolali Taranto a majú takmer istý postup

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels zvíťazili v stredajšom stretnutí 11. kola základnej C-skupiny Euroligy 2011/2012 nad talianskym tímom Cras Basket Taranto vďaka trpezlivému výkonu 68:56 ...

good angels KOŠICE 11. januára (WEBNOVINY) - Basketbalistky slovenského majstra Good Angels zvíťazili v stredajšom stretnutí 11. kola základnej C-skupiny Euroligy 2011/2012 nad talianskym tímom Cras Basket Taranto vďaka trpezlivému výkonu 68:56 (34:28).

Zverenky Štefana Sviteka majú po tomto úspechu na konte sedem výhier a v predstihu takmer istú postupovú miestenku zo skupiny.

Ak vo štvrtkovom dueli Gospič Croatia (Chor.) - Sparta&K Moskovská oblasť (Rus.) zvíťazia vysokofavorizované hostky, Good Angels budú mať pred Tarantom i Gospičom nepreklenuteľný trojbodový náskok v tabuľke C-skupiny. S oboma týmito súpermi totiž pri prípadnej rovnosti bodov majú lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov, keď proti obom uspeli doma aj vonku.

Výsledok - streda:

Good Angels Košice (SR) - Cras Basket Taranto (Tal.) 68:56 (18:13, 16:15, 22:13, 12:15)

Zostava a body Košíc: Lawlessová 15, Bojovičová 14, Vieruová 9, McCrayová 8 Kupčíková 4 (Pedersenová 10, Sverrisdóttirová 8, Jurčenková a Čarnoká po 0)
Najviac bodov Taranta: Mahoneyová 15, Vaughnová 12
TH: 23/15 - 20/19, fauly: 21 - 18, trojky: 3 - 3

Ďalšie stredajšie výsledky v C-skupine:
Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) - Frisco Brno (ČR) 80:64 (16:17, 23:13, 22:19, 19:15)
Rivas Ecópolis (Šp.) - Basket Lattes Montpellier (Fr.) /20.00/

Skóre duelu rástlo podľa očakávania len veľmi pomaly. Košičanky od úvodu vzali osud do vlastných rúk a neustále viedli. Na konci druhej minúty 5:0, v 5. min za stavu 11:8 zdvojnásobili svoj náskok na 16:8.

Ešte o bod viac - 22:13 - viedli na začiatku 12. min. Taranto znížilo štyrmi bodmi za sebou na 17:22, zakrátko sa odstup Good Angels scvrkol len na tri body 26:23.

Kouč domácich reagoval oddychovým časom. Jeho zverenkám na chvíľu prospel, odpútali sa na 32:25, ale potom inkasovali zbytočnú trojku.

Krátko po zmene strán natiahli Good Angels svoj náskok na 8 bodov (38:30), v druhej polovici tretej štvrtiny zažiarila po dravom prieniku Bojovičová (zvýšila na 43:35) a po nej najmä krídelníčka Lawlessová.

Tá najprv trojkou v 27. min upravila po prvý raz na dvojciferný rozdiel 46:35, krátko potom pridala svoj ďalší úspešný pokus spoza trojkového oblúka, ktorým zvýšila vedenie domácich na 49:37. Potom sa znova pokúšala o streľbu za tri body, súperka ju však faulovala, z čoho rezultovali tri trestné hody. Naturalizovaná Slovenka dva z nich premenila, a tak predovšetkým v tých chvíľach jej zásluhou svietil na tabuli stav 51:37.

Záverečnú štvrtinu otvorili štyri body domácich basketbalistiek, ktoré znamenali rozhodujúci 19-bodový náskok 60:41 v 33. min. Aj keď času na teoretický zvrat malo Taranto stále dosť, zverenky Štefana Sviteka úspešne odrazili jeho pokusy. Talianskemu tímu sa podarilo iba viackrát znížiť na rozdiel ôsmich bodov.

Hlasy:
Štefan Svitek (tréner Košíc): "Teší ma, že po dlhšej zápasovej pauze sme zvíťazili v tomto dôležitom stretnutí. To nám už teraz otvára dvere do ďalších bojov v play-off, hoci na nás čakajú ešte tri zápasy. Predviedli sme stabilný výkon, z každého víťazstva v našej ťažkej skupine máme veľkú radosť."

Roberto Ricchini (tréner Taranta): "O našej prehre definitívne rozhodla tretia štvrtina, v ktorej sme neubránili domácu Lawlessovú. Tá nám v nej strelila dva veľmi dôležité trojbodové koše. Košičanky nás prevýšili aj v doskakovaní, blahoželám im k víťazstvu."