Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. januára 2021

Dôchodca hodil granát na pracovníkov, ktorí mu prišli vypnúť prúdJeden zo zamestnancov utrpel po zásahu úlomkami granátu vážne zranenia v oblasti hlavy i brucha a previezli ho do nemocnice v Záhrebe.Zdieľať
Dôchodca hodil granát na pracovníkov, ktorí mu prišli vypnúť prúd

Sedemdesiatjedenročný dôchodca hodil v stredu v meste Pakrac na severovýchode Chorvátska ručný granát na troch zamestnancov miestnych elektrární, ktorí mu prišli vypnúť prúd. Jeden zo zamestnancov utrpel po zásahu úlomkami granátu vážne zranenia v oblasti hlavy i brucha a previezli ho do nemocnice v Záhrebe, pričom bol v ohrození života.


S odvolaním sa na vyjadrenie riaditeľky pakrackej nemocnice Mariny Majorovej o tom informoval chorvátsky spravodajský portál Index.hr. Ďalší dvaja zamestnanci elektrární utrpeli podľa jej slov ľahšie poranenia.

Dôchodcu na mieste zadržali, pričom nekládol odpor.

Mesto Pakrac sa počas chorvátskej vojny za nezávislosť z rokov 1991-95 nachádzalo na jednej z frontových bojových línii. Predpokladá sa, že miestni obyvatelia si z tohto obdobia dodnes uchovali množstvo zbraní vrátane pušiek, pištolí či ručných granátov, uvádza agentúra DPA.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pfizer: Vakcína je účinná aj proti britskému a juhoafrickému variantu
<< predchádzajúci článok
V dolnej časti povodia Bodrogu hrozia povodne, meteorológovia varujú aj pred poľadovicou

Dôchodca hodil granát na pracovníkov, ktorí mu prišli vypnúť prúd - diskusné fórum čitateľov