27. septembra 2011

Dominika Cibulková nezvládla druhú časť v Tokiu

Dominika Cibulková nezvládla druhú časť svojej utorňajšej dvojzápasovej porcie na tenisovom turnaji WTA Toray Pan Pacific Open na tvrdom povrchu v Tokiu, keď podľahla v dueli 2. kola dvojhry Češke Ivete ...

cibulkova TOKIO 27. septembra (WEBNOVINY) - Dominika Cibulková nezvládla druhú časť svojej utorňajšej dvojzápasovej porcie na tenisovom turnaji WTA Toray Pan Pacific Open na tvrdom povrchu v Tokiu, keď podľahla v dueli 2. kola dvojhry Češke Ivete Benešovej 4:6, 2:6.

Predtým si poradila s krajankou Magdalénou Rybárikovou 2:6, 6:3 a 6:0.

Nasadená štrnástka Cibulková nezačala proti Benešovej dobre, odovzdala jej hneď úvodnú hru pri svojom podaní a hoci sa jej v ôsmej hre podarilo revanšovať a vyrovnať na 4:4, súperka ju hneď rebrejkla a získala prvý set.

V druhom si obe hráčky držali svoj servis až do stavu 2:2, keď zlyhala Cibulková, potom už nedostala od Benešovej šancu na reparát, nepripísala si už ani gem a prehrala dejstvo aj celý zápas po 83 minútach.

Dvadsaťosemročná Češka Benešová zvýšila vedenie vo vzájomných zápasoch na úrovni WTA na 3:1, v tejto sezóne o šesť rokov mladšiu Bratislavčanku zdolala aj na tvrdom povrchu v Toronte.

Cibulková v Tokiu získala 70 bodov do singlového rebríčka a prémiu 10 575 dolárov.