28. septembra 2013

Dortmund si hladko poradil s Freiburgom 5:0, Bayern zvíťazil 1:0

Hráči Borussie Dortmund

Hráči Borussie Dortmund Foto: TASR/AP
Berlín 28. septembra (TASR) - Prvé tri tímy tabuľky nemeckej futbalovej bundesligy v sobotňajších zápasoch 7. kola naplno využili výhodu domáceho prostredia. Borussia Dortmund aj vďaka dvojgólovým strelcom Markovi Reusovi s Robertom Lewandowskim deklasovala Freiburg 5:0 a vedie o skóre pred Bayernom Mníchov. V 74. minúte sa v drese hostí, ktorí dohrávali bez vylúčeného Diagneho, dostal na ihrisko slovenský reprezentant Karim Guédé.

Bayern v Allianz aréne nevedel prekonať pozornú defenzívu Wolfsburgu až do 63. minúty, keď sa v drese úradujúceho majstra strelecky presadil Thomas Müller a rozhodol o chudobnom víťazstve 1:0. Bod na vedúce duo stráca Bayer Leverkusen, "farmaceuti" si poradili s Hannoverom 2:0. Hertha Berlín v základnej jedenástke so slovenským reprezentačným obrancom Petrom Pekaríkom zdolala Mainz 3:1, dvomi gólmi sa blysol Allagui. Pekarík odohral celý zápas a v 86. minúte dostal žltú kartu.

sumáre - 7. kolo nemeckej ligy:

Bayer Leverkusen - Hannover 96 2:0 (2:0)

Góly: 23. Rolfes, 37. Sam

Bayern Mníchov - VfL Wolfsburg 1:0 (0:0)

Góly: 63. Müller

Borussia Dortmund - SC Freiburg 5:0 (2:0)

Góly: 35. a 45. Reus (druhý 11 m), 58. a 70. Lewandowski, 79. Blaszczykowski, ČK: 45. Diagne (Freiburg)

/Guédé nastúpil za hostí v 74. minúte/

Hertha Berlín - 1. FSV Mainz 3:1 (0:1)

Góly: 48. a 72. Allagui, 74. Ben-Hatira - 6. Müller

/za domácich odohral Pekarík celý zápas a dostal ŽK/

Hoffenheim 1899 - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:3 (1:3)

Góly: 17. Modeste, 48. Firmino (11 m), 61. Abrahám - 3. Boateng, 14. Matip, 49. Höger