Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. novembra 2018

Dosluhujúci primátor Nitry Dvonč verí v napredovanie mestaJozef Dvonč, archívna snímka.Zdieľať
Jozef Dvonč, archívna snímka. Foto: TASR Martin Baumann
Nitra 11. novembra (TASR) – Novým primátorom Nitry sa stal podľa neoficiálnych výsledkov 31-ročný Marek Hattas. Na post primátora kandidoval ako nezávislý. Hattas vystrieda vo funkcii Jozefa Dvonča, ktorý priznal svoju porážku a zablahoželal víťazovi.
Dvonč prijal svoju porážku športovo. "Je to v pohode, treba vidieť realitu. Osobne som si myslel, že by sa to dalo ešte raz zvládnuť, pretože máme za sebou veľmi dobré projekty a veľa vecí sme urobili. Odchádzam s čistým svedomím, úplne vyrovnaný a verím, že v Nitre neostane tak, aby sa nepokračovalo v dobrých veciach," reagoval na svoju prehru Dvonč. Podľa vlastných slov si počká na výsledok volieb na poslancov. "O mnohých veciach rozhoduje zastupiteľstvo, uvidím, aké bude ďalšie nazeranie na mesto," skonštatoval.

Dvonč stál na čele mesta tri volebné obdobia od roku 2006. V tohtoročných komunálnych voľbách bol nominantom strany Smer-SD a SNS. Počítačový analytik Marek Hattas je zakladateľom a riaditeľom kultúrneho centra Hidepark. Jeho prvými krokmi vo funkcii primátora budú vymenovanie hlavného architekta, hĺbkový audit zmlúv, vymenovanie odborníkov do komisií na základe spoločenského konsenzu, skonštatoval.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Starej Ľubovni sa za víťaza považuje primátor Ľ. TOMKO
<< predchádzajúci článok
Post primátora v Novom Meste nad Váhom obhájil JOZEF TRSTENSKÝ

Dosluhujúci primátor Nitry Dvonč verí v napredovanie mesta - diskusné fórum čitateľov