Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. novembra 2022

Drličkova podpora naberá na obrátkach, Opera Europe sa postavila za bývalého šéfa SNDZdruženie Opera Europe dúfa, že vedenie SND na čele s Matejom Drličkom sa bude môcť aj naďalej zúčastňovať na ich aktivitách a zapájať sa do diskusií. Uvedomujú si ...Zdieľať
generalny riaditel snd matej drlicka 676x427 4.11.2022  - Združenie Opera Europe dúfa, že vedenie SND na čele s Matejom Drličkom sa bude môcť aj naďalej zúčastňovať na ich aktivitách a zapájať sa do diskusií. Uvedomujú si nevhodnosť jeho výrokov a pripájajú sa k ospravedlneniu.


Organizácia Opera Europe to uvádza vo svojom podpornom stanovisku, ktoré podpísali prezidentka Opera Europe Anna Maria Meo a riaditeľ Nicholas Payne.

Sloboda slova a prejavu


Bývalý generálny riaditeľ SND Drlička vystúpil na otváracej diskusii na tému Kultúra a politika ako jediný rečník zo štátov V4. Organizácia uvádza, že účastníkov požiadali o úprimné vyjadrenia k vzťahu medzi kultúrou a politikou, a tiež medzi kultúrnymi inštitúciami a vládami, ktoré ich financujú.

Dodali, že sloboda slova a prejavu je súčasťou poslania ich združenia a sú bezpečnou platformou na výmenu názorov, odborných poznatkov i skúseností medzi divadlami

Milanová ťahá za kratší koniec


Na podporu Drličku vznikla i petícia, ktorou jej organizátori apelujú na ministerku kultúry SR Natáliu Milanovú (OĽaNO), aby prehodnotila jeho odvolanie z postu generálneho riaditeľa SND.

Petícia je dostupná online. Drličkovi dosiaľ podpisom vyjadrili podporu predstavitelia viacerých európskych operných domov, agentúr a vydavateľstiev.


Opera Europe je profesionálne združenie, ktoré zahŕňa 222 európskych operných súborov a festivalov. Drlička sa zúčastnil aktuálnej jesennej konferencie o Integrácii a inklúzii v Maďarskej štátnej opere v Budapešti. SND je členom Opera Europe od júna 2022.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Drličkova podpora naberá na obrátkach, Opera Europe sa postavila za bývalého šéfa SND © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko a Čína zase zablokovali plány na ochranu pred nadmerným rybolovom okolo Antarktídy
<< predchádzajúci článok
Na Slovensko príde hviezdna zostava Johnny Depp, Alice Cooper s kapelou Hollywood Vampires