Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2006

Dzurinda tvrdí , že Fico okiadza Slovensko v zahraničíJediný program, ktorý prezentuje predseda Smeru-DS Robert Fico, je kritika a dehonestovanie. "Okiadzaš svoju vlasť nielen na Slovensku ale aj v zahraničí," vyhlásil predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda v ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. júna (WN/SITA) - Jediný program, ktorý prezentuje predseda Smeru-DS Robert Fico, je kritika a dehonestovanie. "Okiadzaš svoju vlasť nielen na Slovensku ale aj v zahraničí," vyhlásil predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda v diskusnej relácii Slovenskej televízie (STV) O päť minút dvanásť. Podľa Dzurindu, posledný polrok od Fica počul iba nálepkovanie, lži a sociálnu demagógiu, ale nepočul žiadne riešenie. Zároveň odmietol Ficove vyjadrenie o podozrení z možného falšovania volieb. Odmietol to aj predseda KDH Pavol Hrušovský. Ten zdôraznil, že Fico straší sfalšovaním volieb. "Slovensko je stabilná demokratická krajina a ja vylučujem podozrenia z manipulácie pri voľbách," vyhlásil šéf kresťanských demokratov.

Predseda Smeru-SD v diskusii vyzval ľudí, aby prišli voliť. Podľa neho sa bude vo voľbách rozhodovať o elementárnej otázke - či sa bude pokračovať v súčasnej pravicovej politike, alebo sa ľudia rozhodnú pre politiku založenú na solidarite. Ako Fico zdôraznil, je rád, že súčasná predvolebná kampaň má obsah - a nie je o tom, kto je za koho a kto proti komu. Cieľom Smeru-SD je podľa neho vyhrať voľby, zostaviť vládu a program tak, aby bol od stredu doľava. Dzurinda v tejto súvislosti uviedol, vo voľbách sa bude rozhodovať o dvoch alternatívach. Jedna je, že treba ísť ďalej dopredu a reformy je treba dokončiť a vylepšiť. Druhá alternatíva je podľa Dzurindu, že sa treba vrátiť späť, reformy treba zrušiť a programom je zadlžovanie Slovenska.

Politici v diskusnej relácii hovorili aj o možných povolebných koalíciách. Líder ĽS-HZDS Vladimír Mečiar si myslí, že jeho strana môže byť jazýčkom na váhach. Medzi SDKÚ-DS, KDH a SMK sú v súčasnosti tak rozložené vzťahy, že zopakovanie ich koalície by bolo podľa neho "trestom pre Slovensko". Predsedu SNS Jána Slotu označil za človeka, ktorého nemožno považovať za partnera pre ústrednú politiku. Hrušovský vyhlásil, že vláda HZDS-ĽS, Smer-SD a SNS by bola tá najhoršia, ktorá by po voľbách mohla vzniknúť. Za zlé riešenie pokladá Hrušovský aj menšinovú vládu. Líder kresťanských demokratov odmietol informácie, že rokujú v súčasnosti so Smerom. Rovnako predseda Smeru vyhlásil, že jeho strana s nikým nerokuje. Mikuláš Dzurinda zdôraznil, že SDKÚ-DS nechce ísť do vlády s HZDS, Smerom a SNS.

FOTO : SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kandidátom na členstvo v EÚ môže Slovensko radiť
<< predchádzajúci článok
S. Arábia požiadala o vydanie tiel samovrahov

Dzurinda tvrdí , že Fico okiadza Slovensko v zahraničí - diskusné fórum čitateľov

poopravenie12.6. 7:33:57