Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2006

Fico nechce opakovať chyby z volebnej kampane 2002Smer-SD nechce zopakovať chybu z volieb v roku 2002, keď dopredu vylučoval povolebnú spoluprácu s niektorými politikmi a politickými stranami, povedal v diskusnej relácii televízie Joj Sedmička líder ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. júna (WN/SITA) - Smer-SD nechce zopakovať chybu z volieb v roku 2002, keď dopredu vylučoval povolebnú spoluprácu s niektorými politikmi a politickými stranami, povedal v diskusnej relácii televízie Joj Sedmička líder Smeru-SD Robert Fico. Podľa neho bude s vysokou pravdepodobnosťou v parlamente len šesť strán, čo výrazne zúži priestor pri rokovaniach o budúcej vláde. Smer-SD je podľa Fica pripravený na kompromisy koaličného vládnutia. Vysvetlil tým fakt, že strana vo volebnom programe neuvádza presné čísla pri návrhoch na dodatočné zdanenie príjmov monopolov, nadpriemerne zarábajúcich občanov alebo znížené sadzby DPH. Uvedené opatrenia však označil za "závažné podmienky" účasti Smeru-SD vo vláde.

Podľa podpredsedu KDH Vladimíra Palka je čudné ak Smer-SD, ktorý hovorí o mečiarovskej privatizácii ako o hospodárskej vlastizrade, neodmieta spoluprácu s Ľudovou stranou-HZDS. Za najhoršiu povolebnú alternatívu označil prípadnú vládu Smeru-SD, ĽS-HZDS a SNS, nepovažuje ju však za "celkom reálnu". Podľa Palka pôjde KDH len do takej vlády, ktorá nezvráti smerovanie Slovenska po roku 1998. Súhlasiť nebude ani so zrušením rovnej dane, ktorá je "srdcovou záležitosťou" KDH.

FOTO : SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
S. Arábia požiadala o vydanie tiel samovrahov
<< predchádzajúci článok
Ministri financií G8 varujú pred rastom cien ropy

Fico nechce opakovať chyby z volebnej kampane 2002 - diskusné fórum čitateľov