23. augusta 2018

EL: Zenit Petrohrad otočil súboj s Molde, Mak odohral celý duel

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 23. augusta (TASR) - Futbalisti Zenitu Petrohrad zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA na domácom štadióne nad nórskym Molde FK 3:1. V drese Zenitu odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Róbert Mak.

Domáci v závere prvého polčasu inkasovali, ale v 71. minúte vyrovnal ruský kanonier Arťom Dziuba. V 80. minúte strhol výhru na stranu ruského tímu Anton Zabolotnyj a v 90. minúte ju poistil aj Miha Mevlja. Odveta je na programe o týždeň v Nórsku.

V majstrovskej vetve gruzínske Torpedo Kutaisi doma nestačilo na bulharský Ludogorec Razgrad 0:1. Za domácich odohral celý zápas slovenský stredopoliar Marek Hlinka, jeho krajan a útočník Miloš Lačný hral do 61. minúty.