Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. mája 2011

Elektronicky sa dajú formuláre vyplniť dnes do polnociDo dnešného rána Štatistický úrad evidoval už viac ako 472 tisíc elektronicky vyplnených sčítacích formulárov. Z nich bolo vyše 334 tisíc sčítacích formulárov ...Zdieľať
scitanie Foto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) - Do dnešného rána Štatistický úrad evidoval už viac ako 472 tisíc elektronicky vyplnených sčítacích formulárov. Z nich bolo vyše 334 tisíc sčítacích formulárov ľudí, asi 41,3 tis. domov a približne 96,6 tis. bytov. Informovala o tom Eva Kelemenová zo Štatistického úrad SR. Stav platil k 8:00. Ľudia, ktorí chcú využiť elektronickú možnosť sčítania, na to majú posledný deň - sčítacie hárky sa budú dať elektronicky vypĺňať do dnešnej polnoci. Obyvateľov, ktorí sa sčítajú elektronicky, sčítací komisár už nenavštívi. Naopak tí, ktorí nevyužijú túto možnosť, budú po 29. máji podľa zákona o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 povinní vyplniť tlačené sčítacie formuláre a odovzdať ich najneskôr 6. júna 2011 sčítacím komisárom.

Štatistický úrad SR upozorňuje, že podľa zákona o sčítaní prevziať od obyvateľov vyplnené sčítacie tlačivá sú povinní sčítací komisári. Ak má obyvateľ problém skontaktovať sa so sčítacím komisárom, mal by o tom okamžite informovať obecný, mestský alebo miestny úrad v mieste bydliska a žiadať nápravu. Sčítacích komisárov vyberali obce a mestá, ktoré podľa zákona o sčítaní zabezpečujú výkon ich činnosti a sú príslušné riešiť aj nedostatky v práci sčítacích komisárov. Až do 6. júna zostáva v prevádzke infolinka štatistického úradu. V prípade akýchkoľvek problémov sú obyvateľom pripravení pomôcť aj pracovníci Štatistického úradu SR a jeho ôsmich pracovísk v krajských mestách. Všetky kontakty sú uvedené na www.scitanie2011.sk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Thurzovom dome sa predstaví fotoklub z Detvy
<< predchádzajúci článok
V Tatrách budú monitorovať aktivity rysa a vlka

Elektronicky sa dajú formuláre vyplniť dnes do polnoci - diskusné fórum čitateľov