Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

07. marca 2021

Etna opäť ukázala svoju silu, okolité obce zasypala popolom a lávovými kameňmiMrak popola a lávových kameňov vychrlila v nedeľu na sicílske dediny talianska sopka Etna. Išlo o najnovšiu sériu z explózií, ktoré sa začali v polovici februára. Taliansky Národný geofyzikálny ...Zdieľať
italy_etna_volcano_explodes_14069 35a9f762d8144a61a51e5fe810b3f6b4 676x451 7.3.2021  - Mrak popola a lávových kameňov vychrlila v nedeľu na sicílske dediny talianska sopka Etna. Išlo o najnovšiu sériu z explózií, ktoré sa začali v polovici februára.


Taliansky Národný geofyzikálny a vulkanologický inštitút (INGV) informoval, že silná explózia, ktorá nastala o druhej ráno, bola už desiatou od 16. februára, kedy najaktívnejší európsky vulkán začal ukazovať svoju silu. Popol a malé lávové kamienky v nedeľu ráno spadli na osem dedín na svahoch Etny.

Stĺp popola a lávy v nedeľu dosiahol výšku 10-tisíc metrov, uviedli vedci, ktorí monitorujú sopečnú aktivitu špeciálnymi prístrojmi. Nijaké zranenia alebo vážne škody však neboli hlásené. Vedci z INGV konštatovali, že neexistuje spôsob, ako predpovedať, kedy sa terajšia séria osobitne silnej vulkanickej aktivity môže zmierniť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Etna opäť ukázala svoju silu, okolité obce zasypala popolom a lávovými kameňmi © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet myšiarok ušatých sa môže meniť, zvyknú sa zdržiavať v blízkosti ľudských obydlí
<< predchádzajúci článok
Jednoduchý trik na posilnenie zdravia.

Etna opäť ukázala svoju silu, okolité obce zasypala popolom a lávovými kameňmi - diskusné fórum čitateľov