Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. mája 2020

Európska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii a ostatným krajinám adresovala výzvuEurópska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) a vyzýva všetky krajiny, aby ju podporili tiež. Výzva nasleduje po ...Zdieľať
gettyimages 1158167771 min 676x451 19.5.2020 (Webnoviny.sk) - Európska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) a vyzýva všetky krajiny, aby ju podporili tiež. Výzva nasleduje po tom, čo americký prezident Donald Trump pohrozil, že organizácii zastaví financovanie.


Hovorkyňa Európskej komisie (EK) Virginie Battu-Henriksson v utorok uviedla, že globálna spolupráca je "jediná efektívna a uskutočniteľná možnosť" pre výhru v boji s pandémiou koronavírusu.

"Toto je čas na solidaritu. Nie je čas na ukazovanie prstom alebo podkopávanie mnohostrannej spolupráce," vyhlásila Battu-Henriksson.

Trump v liste generálnemu tajomníkovi WHO Tedrosovi Adhanomovi Ghebreyesusovi napísal, že "opakované prešľapy" agentúry v jej reakcii na pandémiu sa ukázali ako "veľmi nákladné pre svet".

Americký prezident pohrozil, že Spojené štáty zastavia jej financovanie, pokiaľ sa v nasledujúcich 30 dňoch nezaviaže k "podstatnému zlepšeniu".


Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii a ostatným krajinám adresovala výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri Gemerskej Hôrke havarovalo auto a začalo horieť, nehodu neprežila maloletá osoba (foto)
<< predchádzajúci článok
Foxconn v Nitre už pracuje na dve zmeny, firma požiadala o štátnu pomoc

Európska únia vyjadrila podporu Svetovej zdravotníckej organizácii a ostatným krajinám adresovala výzvu - diskusné fórum čitateľov