14. januára 2007

Extraliga mužov - nedeľa

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 5. kola 2. časti extraligy volejbalistov: Skupina o 1. - 4. miesto - 5. kolo: VK Ekonóm SPU Nitra - MVK Lokomotíva Zvolen 3:1 (20, 21, -20, ...

BRATISLAVA 14. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 5. kola 2. časti extraligy volejbalistov:

Skupina o 1. - 4. miesto - 5. kolo:
VK Ekonóm SPU Nitra - MVK Lokomotíva Zvolen 3:1 (20, 21, -20, 24)
105 min, rozhodovali: Juráček a Dovičovič, 300 divákov
Domáci s prehľadom vyhrali prvé dva sety. V treťom dejstve hostia dobrým servisom zatlačili Nitranov. V dramatickom štvrtom sete boli napokon v koncovke úspešnejší domáci.

VK PU Prešov - VK Cityfarma Nové Mesto nad Váhom 1:3 (-23, -23, 19, -16)
103 min, rozhodovali: Höger a Servický, 250 divákov
Nové Mesto vyhralo zaslúžene. Hostia podali koncentrovaný výkon, boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Dôležité pre vývoj zápasu sa ukázali koncovky prvých dvoch setov, ktoré rozhodli vo svoj prospech hráči Cityfarmy.

Skupina o 5. - 8. miesto - 5. kolo:
TJ Strojár Malacky - VK Lovinit Lovinobaňa-Lučenec 3:1 (-22, 16, 18, 19)
91 min, rozhodovali: Schimp a M. Sarka, 50 divákov
Domáci s výnimkou prvého setu potvrdili úlohu favorita. Po prehratom úvodnom dejstve už v ďalšom priebehu prevýšili svojho súpera a napokon zvíťazili 3:1.