Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

13. marca 2018

Farkašová získala na paralympiáde 3. zlato, vyhrala superkombináciuPredtým zvíťazila slovenská reprezentantka aj v zjazde a super-G.Zdieľať
Farkašová

 

Slovenská reprezentantka Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou získali na zimných paralympijských hrách v Pjongčangu už tretie zlato. Na svahu v Čongsone triumfovali v utorok v superkombinácii v kategórii zrakovo postihnutých žien. Predtým zvíťazila Farkašová aj v zjazde a super-G.


Na medailu siahali v superkombinácii mužov aj Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom, ktorí viedli po prvej časti - super-G. Hneď za ním bol Jakub Krako (nav. Branislav Brozman).

V rovnakej disciplíne medzi telesne znevýhodnenými stojacimi ženami obsadila Petra Smaržová 6. miesto so stratou 9,23 sekundy na víťaznú Kanaďanku Mollie Jepsenovú.

Slovenskí reprezentanti v curlingu na vozíku prehrali vo svojom šiestom vystúpení na paralympijskom turnaji v Pjongčangu s tímom nezávislých paralympionikov z Ruska 5:7. Zápas sa lámal v strede, favorit získal rozhodujúci náskok vo štvrtom a piatom ende.

Slováci majú na ZPH 2018 zatiaľ na konte dve víťazstvá a štyri prehry. V druhom utorkovom zápase (6.35 SEČ) ich čakala Veľká Británia. Na turnaji sa ešte stretnú s Čínou, Kanadou, Nórskom a USA.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 ĎALŠÍ CENNÝ KOV: V super-G zlato Farkašovej a Kraka, bronz Harausa (11. 3. 2018)
 ZPH2018: V zjazde získala zlato Farkašová a striebro vybojoval Kraka (10. 3. 2018)nasledujúci článok >>
Video: Víťazstvo nie je niekedy dôležité, hovorí Sagan po stíhacej jazde na Tirreno-Adriatico
<< predchádzajúci článok
Sesterský súboj Williamsových zvládla lepšie Venus: Mala som šťastie

Farkašová získala na paralympiáde 3. zlato, vyhrala superkombináciu - diskusné fórum čitateľov