Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2009

Fico: Harabinov návrh o pôvode majetku bol neefektívnyPremiér Robert Fico tvrdí, že minister spravodlivosti Štefan Harabin dnes na zasadnutie vlády predložil neefektívny zámer o opatreniach proti nezákonne získanému majetku. Novinárom to premiér ...Zdieľať
BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico tvrdí, že minister spravodlivosti Štefan Harabin dnes na zasadnutie vlády predložil neefektívny zámer o opatreniach proti nezákonne získanému majetku. Novinárom to premiér povedal pri odchode zo snemu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). Vláda dnes rokovanie o materiáli prerušila, Harabin to zdôvodnil tým, že odchádza na zahraničnú cestu. Podľa Fica mal zámer málo represívnych opatrení. „To, čo navrhol minister, je málo. To by jednoducho neriešilo problém, ktorý máme s preukazovaním majetkov,“ uviedol Fico.


Nový zákon má zaplniť legislatívnu medzeru po chýbajúcom zákone o preukazovaní pôvodu majetku. Ten označil Ústavný súd 3. septembra 2008 za neústavný, pretože neprimerane zasahoval do vlastníckych práv a mohol by porušiť princípy právneho štátu. Zákon sa mal vzťahovať na všetkých ľudí, ktorí nedokážu vysvetliť pôvod svojho majetku, ak jeho hodnota presahuje 1000-násobok minimálnej mzdy a existuje podozrenie, že majetok pochádza z nelegálnych príjmov. "Nemôže tu byť zákon, že každý každého bude udávať," uviedol dnes Harabin na margo zákona o preukazovaní pôvodu majetku, ktorý je podľa ÚS protiústavný.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tlačivá na zúčtovania budú prístupné skôr, tvrdí Raši
<< predchádzajúci článok
Turský je ministrom za trest, tvrdí SZ

Fico: Harabinov návrh o pôvode majetku bol neefektívny - diskusné fórum čitateľov