Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2009

Fico: Opravu hradu možno kríza nezastavíRekonštrukciu Bratislavského hradu možno kríza nezastaví. Pripustil to dnes premiér Robert Fico. Na rokovaní snemu Združenia miest a obcí Slovenska povedal, že do jeho rekonštrukcie pôjde tento rok ...Zdieľať
BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) – Rekonštrukciu Bratislavského hradu možno kríza nezastaví. Pripustil to dnes premiér Robert Fico. Na rokovaní snemu Združenia miest a obcí Slovenska povedal, že do jeho rekonštrukcie pôjde tento rok 24 a v budúcom roku desať miliónov eur. Toto rozhodnutie podľa Fica padlo v utorok. Šéf parlamentu Pavol Paška nedávno informoval, že Hrad, ktorého opravy zastrešuje kancelária Národnej rady SR, sa neobnoví v takom rozsahu ako sa plánovalo.


„Tu už ide o národnú hrdosť. Je to dominanta, na ktorú musí byť Slovensko hrdé,“ vyhlásil dnes premiér. Pripomenul, že kritika opozície, ktorá tvrdí, že v čase krízy by mala odložiť rekonštrukciu a použiť peniaze na iné účely, sú klamstvá. „Slovensko si takú dominantu zaslúži,“ dodal premiér. Ak by sme ho nezrekonštruovali, išli by sme podľa neho proti sebe.

Celú obnovu budovy Hradu by chcela kancelária parlamentu ukončiť na budúci rok. Spolu by si to vyžiadalo okolo 39 miliónov eur. Do konca marca sa na stavbe použilo už 11,1 milióna eur. Podľa Pašku je zámerom rekonštrukcie „vrátiť Bratislavský hrad ľuďom.“ Rekonštrukcia je podľa neho projektom, ktorý v tejto dobe pomôže zamestnanosti. Na stavbe pracuje 470 ľudí, sú z juhu Slovenska, Liptova, Oravy a Kysúc.

Agentúra SITA vydá k správe aj zvukovú správu.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opozícia pripomína Štefanovovi „kibica pri hre“
<< predchádzajúci článok
Špecialisti opäť zatvoria svoje ambulancie

Fico: Opravu hradu možno kríza nezastaví - diskusné fórum čitateľov