Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. apríla 2009

Fico je rád, že Slovensko už neponúka iba lacnú pracovnú siluSlovensko môže zahraničným investorom ponúknuť viac ako len lacnú pracovnú silu. Podľa premiéra Robert Fica je jednou z výhod, ktorá ovplyvňuje investorov pri rozhodovaní o umiestnení ich ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Slovensko môže zahraničným investorom ponúknuť viac ako len lacnú pracovnú silu. Podľa premiéra Robert Fica je jednou z výhod, ktorá ovplyvňuje investorov pri rozhodovaní o umiestnení ich investície aj zavedenie eura. "Ja som rád, že to už nie je lacná pracovná sila. Som rád, že sú to iné faktory. Politická stabilita, Schengen, euro, podnikateľské prostredie, kvalifikovaná pracovná sila, ktoré sú dôležité pre lákanie investorov na územie Slovenska," uviedol premiér na štvrtkovom výročnom zhromaždení delegátov Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Vláda má pritom podľa jeho slov rozpracovaných niekoľko ďalších projektov pripravovaných investícii. "Budeme ich oznamovať až potom, keď budú potvrdené, ako to bolo v prípade aj Volkswagenu," doplnil premiér. Práve pri rozhodovaní o umiestnení investície tohto výrobcu áut podľa premiéra zavedenie eura na Slovensku zohrávalo dominantnú úlohu.


Euro je tak podľa Roberta Fica pre Slovensko a pre lákanie ďalších investorov mimoriadne dôležité. Zároveň pritom uviedol, že ďalší investori na Slovensko "určite budú prichádzať". Vláda sa však chce pri zmierňovaní dopadov hospodárskej krízy sústrediť aj na podporu domáceho dopytu. Práve prostredníctvom podpory veľkých verejných investícii, ako napríklad programu štátnej podpory zatepľovania či PPP projektov, chce vláda nahradiť časť výpadku zahraničného dopytu, ktorý sa znížil v dôsledku hospodárskej krízy. Premiér pritom verí, že Slovensko na tom v tomto roku čo sa týka hospodárskeho rastu bude lepšie ako priemer eurozóny. "Už dnes je odhad pre Slovensko lepší ako je odhad pre eurozónu," konštatoval Fico. Podľa jeho slov je ekonomika krajiny ovplyvnená predovšetkým vývojom v ostatných veľkých ekonomikách v Európe, na ktoré je Slovensko prostredníctvom exportu naviazané. "Kríza nepozná hranice, nepozná bariéry, prenikne všade tam, kde sa môže dostať," uzavrel Fico.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koalícia neprišla na kontrolný výbor NBÚ
<< predchádzajúci článok
Bratislava začína s rekonštrukciou ZŠ Ondreja Nepelu

Fico je rád, že Slovensko už neponúka iba lacnú pracovnú silu - diskusné fórum čitateľov