Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

22. júla 2012

Filmový festival v Benátkach odštartuje politický trilerMedzinárodný filmový festival (MFF) v Benátkach, ktorý odštartuje 29. augusta a potrvá do 8. septembra, otvorí snímka The Reluctant Fundamentalist pôvodom indickej režisérky Miry Nair. V ...Zdieľať
venice BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) - Medzinárodný filmový festival (MFF) v Benátkach, ktorý odštartuje 29. augusta a potrvá do 8. septembra, otvorí snímka The Reluctant Fundamentalist pôvodom indickej režisérky Miry Nair.


V nedeľu o tom informovali organizátori podujatia v oficiálnom vyhlásení. Politický triler 54-ročnej režisérky je filmovou adaptáciou rovnomenného bestselleru pakistanského spisovateľa Mohsina Hamida.


Wall Street a americký sen

Snímka vyrozpráva príbeh o Pakistancovi, ktorý chce uspieť na Wall Street, no americký sen sa mu zrazu začne vzďaľovať.

"Otvárací večer festivalu predstaví film, ktorý ponúkne dostatok podnetov na premýšľanie," uviedol riaditeľ MFF v Benátkach Alberto Barbera. Hlavnú úlohe v snímke The Reluctant Fundamentalist stvárnil Riz Ahmed.

Okrem neho sa vo filme objavia aj Kate Hudson, Kiefer Sutherland či Liev Schreiber. Snímku nakrúcali v Atlante, Istanbule, Lahore, Naí Dillí a New Yorku. Novou piesňou na jej soundtrack prispel Peter Gabriel.


Predsedom poroty režisér Michael Mann

Predsedom poroty MFF v Benátkach bude tento rok americký režisér Michael Mann. Organizátori festivalu ho označili za jednu z najvplyvnejších a najreprezentatívnejších osobností súčasnej americkej kinematografie.

Mann sa okrem režírovania venuje aj písaniu scenárov a produkcii filmov. Na svojom konte má štyri oscarové nominácie, pričom tri z nich získal za prácu na filme Dymová clona (1999) za réžiu, ako producent za najlepší film a za scenár.

Štvrtý raz ho na cenu Akadémie nominovali ako producenta snímky Letec (2004) v kategórii Najlepší film. Okrem toho režíroval filmy ako Posledný Mohykán (1992), Horlivosť (1995), Ali (2001), Miami Vice (2006) či Verejní nepriatelia (2009).

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Snoop Dogg alias Lion spieva la la la v rovnomennom singli
<< predchádzajúci článok
Skupina Garbage hlási príchod, vystúpi v Bratislave

Filmový festival v Benátkach odštartuje politický triler - diskusné fórum čitateľov