Finále Australian Open si zahrá Na Li, prekonala Šarapovovú

Čínska tenistka Na Li zaskočila ruskú favoritku Mariu Šarapovovú a po výhre ...

na li Výsledok - Australian Open:

Dvojhra žien - semifinále:
Na Li (Čína-6) - Maria Šarapovová (Rus.-2) 6:2, 6:2MELBOURNE 24. januára (WEBNOVINY) - Čínska tenistka Na Li zaskočila ruskú favoritku Mariu Šarapovovú a po výhre 6:2, 6:2 za 93 minút sa stala prvou finalistkou úvodného grandslamového turnaja sezóny Australian Open v Melbourne.

Tridsaťročná Číňanka má na dosah druhý úspech na niektorom z turnajov veľkej štvorky, v roku 2011 vyhrala Roland Garros. V sobotňajšom finále od 9.30 SEČ nastúpi v Arene Roda Lavera proti lepšej z druhého semifinále Viktoria Azarenková (Biel.-1) - Sloana Stephensová (USA-29).

"V Austrálii sa vždy cítim skvele, v Melbourne sa mi pravidelne hralo dobre. Vo finále sú tenistky vždy nervózne, ale ja si ho chcem poriadne užiť a vychutnať. Už sa veľmi teším," povedala Na Li, ktorá v Melbourne Parku neúspešne bojovala o titul už v roku 2011 s Kim Clijstersovou.

Šarapovová na ceste do semifinále stratila len deväť gemov, čo je rekord Australian Open. Vo štvrtok robila chyby a nevedela nájsť recept na presnú hru súperky s loptičkami na základnú čiaru. Štvornásobná grandslamová víťazka prišla o šancu získať po roku 2008 druhý titul v Australii i možnosť stať sa svetovou jednotkou.

Hneď prvý gem zápasu naznačil, ako sa bude súboj vyvíjať. Šarapovová v ňom stratila aj vinou dvojchýb a nevynútených chýb svoje podanie. Definitívny zlom prišiel po ďalšom úspešnom brejkbale Na Li v piatom geme. Číňanka veľmi dobre podávala a aj keď síce šiestu hru pri vlastnom servise stratila, podarilo sa jej získať ďalšiu a napokon i celé prvé dejstvo.

V úvode druhého setu jej nakrátko odišiel forhend. V piatom geme jej Šarapovová ponúkla za stavu 2:2 ďalšiu šancu na brejk, ktorú využila, išla do vedenia a šancu už z rúk nepustila. Šarapovová už nedokázala nájsť žiadnu odpoveď, navyše v zápase urobila 25 nevynútených chýb.

"Dnes hrala Na Li skutočne veľký zápas. Bola oveľa agresívnejšia, diktovala tempo hry a navyše aj dobre bránila. Dnes som nehrala ideálne," priznala 25-ročná Ruska.