Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. augusta 2021

Florida hlási najvyšší počet hospitalizovaných od začiatku pandémie, guvernér odmieta rúška aj očkovanieFlorida v nedeľu prekonala svoj predošlý rekord v počte hospitalizácii s ochorením COVID-19. Stalo sa to len deň po tom, ako tento americký štát v sobotu ...Zdieľať
virus_outbreak_florida_44010 f3fc4a9f39b748fea3c0a897027e6b67 676x451 2.8.2021 (Webnoviny.sk) - Florida v nedeľu prekonala svoj predošlý rekord v počte hospitalizácii s ochorením COVID-19. Stalo sa to len deň po tom, ako tento americký štát v sobotu nahlásil najväčší denný počet prípadov nákazy koronavírusom od vypuknutia pandémie.


V nedeľu bolo na Floride podľa údajov amerického ministerstva zdravotníctva hospitalizovaných 10 207 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Predošlý rekord štát zaznamenal 23. júla 2020, čiže viac ako pol roka pred tým, ako sa začalo vo veľkom rozsahu vakcinovať. Na Floride bolo vtedy 10 170 hospitalizovaných.

Nový nárast neprekvapuje


Počet hospitalizácii a prípadov nákazy nastal v čase, keď sa na Floride šíri infekčnejší delta variant vírusu, pričom sa obyvatelia vrátili k svojim aktivitám z obdobia pred pandémiou.

„Najnovší rast je výrazný a zároveň vôbec nie je prekvapujúci," povedal Jason Salemi, profesor epidemiológie z University of South Florida.

Do škôl bez rúšok


Republikánsky guvernér Floridy Ron DeSantis odmieta povinné nosenie rúšok aj povinné očkovanie a napríklad v piatok nedovolil okresným školským úradom vyžadovať od študentov nosenie rúšok pri budúcomesačnom otvorení školského roku.

Floridská komisárka pre poľnohospodárstvo Nikki Friedová z Demokratickej strany, ktorá sa chystá uchádzať o funkciu guvernérky, vyzvala obyvateľov Floridy, aby sa dali zaočkovať. Dodala, že najnovší rast záujmu o vakcináciu na Floride ju povzbudil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Florida hlási najvyšší počet hospitalizovaných od začiatku pandémie, guvernér odmieta rúška aj očkovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šeliga žiada predvolať Kovaříka na bezpečnostný výbor, na agresivitu v uliciach si odmieta zvykať
<< predchádzajúci článok
Remišovej ministerstvo spúšťa projekt za takmer milión eur, rozšíriť má digitálne zručnosti seniorov

Florida hlási najvyšší počet hospitalizovaných od začiatku pandémie, guvernér odmieta rúška aj očkovanie - diskusné fórum čitateľov