Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. augusta 2021

Cestovanie do Británie sa pre zaočkovaných uľahčí, budú oslobodení od povinnej karantényOd pondelka sú všetci plne zaočkovaní cestujúci, ktorí do Spojeného kráľovstva prichádzajú zo zelenej alebo oranžovej krajiny (vrátane Slovenska), oslobodení od povinnosti podstúpiť karanténu. V platnosti ...Zdieľať
gettyimages 1212270388 676x393 2.8.2021 (Webnoviny.sk) - Od pondelka sú všetci plne zaočkovaní cestujúci, ktorí do Spojeného kráľovstva prichádzajú zo zelenej alebo oranžovej krajiny (vrátane Slovenska), oslobodení od povinnosti podstúpiť karanténu. V platnosti však ostáva povinnosť preukázať sa negatívnym výsledkom antigénového alebo PCR testu. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.


Podmienkou vstupu pre zaočkovaných je, že od kompletného zaočkovania musí prebehnúť aspoň 14 dní. Očkovanie musí byť vykonané látkou, ktorú schválila Európska lieková agentúra (EMA), Swiss Medic vo Švajčiarsku či FDA v Spojených štátoch amerických.

„Plne zaočkované osoby sa preukážu potvrdením v písomnej alebo digitálnej forme, napríklad digitálnym COVID preukazom Európskej únie, teda takzvaným COVID pasom,“ uvádza rezort diplomacie.

Aj pre plne zaočkovaných naďalej platí pri vstupe do Spojeného kráľovstva povinnosť vyplniť príjazdový formulár (passenger locator form), uskutočniť pred cestou test na koronavírus a objednať sa na PCR test dva dni po príchode.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cestovanie do Británie sa pre zaočkovaných uľahčí, budú oslobodení od povinnej karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž sa ukájal pred ostatnými cestujúcimi vo vlaku do Bratislavy, hrozí mu trojročný pobyt za mrežami
<< predchádzajúci článok
Polícia reaguje, prezidentka Čaputová aj pápež František majú patriť do rovnakého spolku ako Hitler

Cestovanie do Británie sa pre zaočkovaných uľahčí, budú oslobodení od povinnej karantény - diskusné fórum čitateľov