Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

16. júna 2019

Foto: Na Sibíri objavili perfektne zachovanú hlavu vlka z doby ľadovej, objav označili za unikátnyRuskí vedci našli na Sibíri perfektne zachovanú ochlpenú hlavu vlka z doby ľadovej. Hlavu vlka, ktorý zahynul pred 40-tisíc rokmi, objavili v Jakutsku na východe Ruska. Valerij Plotnikov z ...Zdieľať
vlk 676x507 MOSKVA 16. júna  - Ruskí vedci našli na Sibíri perfektne zachovanú ochlpenú hlavu vlka z doby ľadovej. Hlavu vlka, ktorý zahynul pred 40-tisíc rokmi, objavili v Jakutsku na východe Ruska.


Valerij Plotnikov z Ruskej akadémie vied povedal, že zviera patrilo k starodávnemu poddruhu vlka, ktorý žil v rovnakej dobe ako mamuty a vyhynul spolu s nimi.

Podľa vedcov je to dospelý jedinec, asi o 25 percent väčší, ako sú dnešné vlky. Či je to samec alebo samica, však nepovedali.

Plotnikov označil objav za unikátny, pretože vedci doteraz našli len lebky vlkov bez kožušiny či tkanív. Táto hlava má však uši, jazyk aj perfektne zachovalý mozog.


 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FOTO: Rozprávkový zámok v Bojniciach učí deti, aké dôležité je snívať
<< predchádzajúci článok
Pristátie na Mesiaci či chemtrails, generácia Y podľa prieskumu konšpiráciám skôr neverí

Foto: Na Sibíri objavili perfektne zachovanú hlavu vlka z doby ľadovej, objav označili za unikátny - diskusné fórum čitateľov