27. júna 2006

Francúzsko v štvrťfinále MS vo futbale

Futbalisti Francúzska sa stali posledným účastníkom štvrťfinále na XVIII. majstrovstvách sveta v Nemecku. Zverenci trénera Raymonda Domenecha vyhrali v utorkovom poslednom osemfinálovom dueli na ...

HANNOVER 27. júna (WEBNOVINY) - Futbalisti Francúzska sa stali posledným účastníkom štvrťfinále na XVIII. majstrovstvách sveta v Nemecku. Zverenci trénera Raymonda Domenecha vyhrali v utorkovom poslednom osemfinálovom dueli na štadióne v Hannoveri nad Španielskom 3:1. Skóre duelu otvoril v 28. min z pokutového kopu Španiel David Villa, no štyri minúty pred prestávkou sa Franckovi Ribérymu podarilo po sólovom nájazde vyrovnať. Francúzi potom dokonale otočili vývoj stretnutia, keď v 82. min Vieira hlavou po priamom kope Zidana prakticky rozhodol o osude duelu a v nadstavenom čase potvrdil francúzsky postup Zinedine Zidane. Španieli svoju veľkého rivala nezdolali v súťažnom zápase ani v šiestom vzájomnom dueli. Francúzsko sa vo štvrťfinále stretne v sobotu o 21.00 h vo Frankfurte s úradujúcimi majstrami sveta z Brazílie.

Osemfinále (Dortmund):
Španielsko - Francúzsko 1:3 (1:1)
Góly: 28. Villa (11 m) - 41. Ribéry, 83. Vieira, 90.+ Zidane, ŽK: 82. Puyol - 68. Vieira, 87. Ribéry, 90.+ Zidane, rozhodovali: Roberto Rosetti - Cristiano Copelli, Alessandro Stagnoli (všetci Tal.), 43 000 divákov

Španielsko: Casillas - Sergio Ramos, Puyol, Ibanez, Pernia - Fabregas, Xabi Alonso, Xavi (72. Senna) - F. Torres, Raul (54. Luis Garcia), Villa (54. Joaquin)
Francúzsko: Barthez - Sagnol, Thuram, Gallas, Abidal - Vieira, Makelele - Ribéry, Zidane, Malouda (74. Govou) - Henry (88. Wiltord)