Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. apríla 2010

Ftáčnik bude kandidovať na primátora BratislavySúčasný petržalský starosta a mestský poslanec Milan Ftáčnik bude kandidovať na primátora Bratislavy. ...Zdieľať
ftacnik Starosta Petržalky Milan Ftáčnik

Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič
BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) - Súčasný petržalský starosta a mestský poslanec Milan Ftáčnik bude kandidovať na primátora Bratislavy. Agentúre SITA to potvrdili dôveryhodné zdroje. Svoju kandidatúru by mal oficiálne potvrdiť v stredu. Ftáčnik sa podľa zdrojov SITA bude uchádzať o podporu strany Smer-SD, svojím programom však chce osloviť aj iné politické strany. S podporou Smeru kandidoval pred štyrmi rokmi na petržalského starostu či minulý rok na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Milan Ftáčnik je už dlhšie oponentom súčasného bratislavského primátora Andreja Ďurkovského. V minulosti sa napríklad sporili o lesík na Krasovského, Ftáčnik kritizoval aj početné zámeny mestských pozemkov pri hľadaní "stánku" pre svetový hokejový šampionát v roku 2011. Ako poslanec mestského zastupiteľstva či starosta Petržalky kriticky vystupoval na adresu mesta v kauzách Parku kultúry a oddychu, dlho očakávanej električky či vedenia nosného dopravného systému na území Petržalky. Naposledy interpeloval primátora za stiahnutie jeho volebného programu.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trhy v Európe a Japonsku klesli, v USA rástli
<< predchádzajúci článok
BOLÍVIA: Začína alternatíva klimatická konferencia