13. júla 2011

FUTBAL: Prvými finalistkami na MS žien sa stali Američanky

Prvými finalistkami majstrovstiev sveta žien v Nemecku sa stali futbalistky USA, keď v stredajšom semifinále v Mönchengladbachu zdolali Francúzsko 3:1 (1:0). V boji o titul, ktorý sa odohrá v ...

bez nazvu MÖNCHENGLADBACH 13. júla (WEBNOVINY) - Prvými finalistkami majstrovstiev sveta žien v Nemecku sa stali futbalistky USA, keď v stredajšom semifinále v Mönchengladbachu zdolali Francúzsko 3:1 (1:0). V boji o titul, ktorý sa odohrá v nedeľu 17. júla o 20.45 h vo Frankfurte, sa Američanky stretnú s jedným z dvojice Japonsko - Švédsko. Semifinálový duel tejto dvojice je na programe v stredu o 20.45 h.

Do zápasu vstúpili lepšie Američanky, ktoré do vedenia poslala rýchlym gólom v 9. min Lauren Cheneyová. Vyrovnanie prišlo desať minút po zmene strán a postarala sa oň obrankyňa Sonia Bompastorová. Bronzové medailistky spred štyroch rokov však našli na gól Francúzok odpoveď v záverečnej časti zápasu, keď sa podarilo skórovať najskôr v 79. min Abby Wambachovej a o tri minúty neskôr aj striedajúcej Alex Morganovej. Američanky sa vďaka víťazstvu prebojovali do finále po dvanástich rokoch, keď sa tešili z titulu majsteriek sveta po víťazstve nad Čínou na domácej pôde.