15. júna 2019

Futbalisti Brazílie na úvod Copa America zdolala Bolíviu

Phillipe Coutinho, archívna snímka.

Phillipe Coutinho, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Sao Paulo 15. júna (TASR) - Brazílski futbalisti úspešne vstúpili do 46. ročníka juhoamerického šampionátu Copa America. Domáci tím zvíťazil v noci na sobotu vo svojom úvodnom zápase v A-skupine v Sao Paolo nad Bolíviou 3:0. Zraneného Neymara zastúpil Philippe Coutinho, ktorý sa blysol dvomi gólmi.

Brazílčania mali od úvodu hernú prevahu, v góly ju však dokázali pretaviť až v druhom polčase. Coutinho otvoril skóre v 50. minúte z pokutového kopu a o tri minúty neskôr zvýšil náskok hlavičkou z tesnej blízkosti. Triumf favorita zavŕšil v 85. minúte striedajúci Everton.

"Kanárikov" najbližšie čaká v skupine súboj s Venezuelou (v stredu 19. júna o 2.30 SELČ), Bolívia nastúpi proti Peru (v utorok 18. júna o 23.30).